w

Zagrajmy razem na inteligentnie zaprojektowanych stadionach Euro 2012

Już za kilka dni zostaną rozegrane w Polsce i na Ukrainie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Stadiony są jedną z kluczowych inwestycji związanych z tym wydarzeniem.

Nasze obiekty spełniają najwyższe wymagania UEFA dla kategorii Elite i jednocześnie są obiektami wielofunkcyjnym, gdzie oprócz meczów piłkarskich i koncertów odbywać się będą różne wydarzenia kulturalne oraz imprezy. Nasze flagowe stadiony, takie jak Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena Gdańsk, Stadion Miejski w Poznaniu czy Stadion Klubu Legii Warszawa, dzięki rozwiązaniom Schneider Electric są obecnie w czołówce najnowocześniejszych obiektów sportowych w Europie. Na większości z nich już za kilka tygodni będziemy przeżywać piłkarskie, niezapomniane emocje.

Kompleksowa oferta rozwiązań z zakresu systemów bezpieczeństwa i automatyki Schneider Electric sprawia, że oddane do użytku publicznego obiekty sportowe nie tylko zwiększają efektywność energetyczną ale przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania podczas mistrzostw i innych wydarzeń.

Stadion Narodowy jest jedną z największych instalacji w Polsce, która została zrealizowana w oparciu o rozbudowane systemy automatyki i bezpieczeństwa, jak również złożone instalacje elektryczne . Zainstalowany system TAC Vista, jaki oferuje nasza firma, zawiera ponad 30 tys. fizycznych punktów i dodatkowo integruje się z wieloma innymi instalacjami. Jakże istotna kontrola dostępu, obejmująca ponad tysiąc drzwi również bazuje na naszych rozwiązaniach. .– podkreśla Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric.

W obiekcie PGE Arena został zainstalowany system automatyki i BMS oparty o urządzenia Vista/Xanta, obejmujący swoim zakresem sterowanie i monitoring pracy m.in. 16 central wentylacyjnych, węzłów przygotowania ciepła i chłodu, oświetlenia, 250 klimakonwektorów oraz  podgrzewaniem murawy. System automatyki obejmuje również odczyt i monitorowanie energii elektrycznej wykorzystywany do odciążania energetycznego stadionu oraz odczyt głównych liczników ciepła. Integracja urządzeń z protokołem Modbus: analizatory sieci zasilania elektrycznego oraz UPS.Do konfiguracji systemu zastosowano narzędzie integracyjne LonMaker. System automatyki i BMS został zbudowany w oparciu o sterowniki TAC Xenta 400 oraz Xenta 121 oraz 3 stanowiska komputerowe TAC Vista do obsługi systemu.

Jedną z głównych przesłanek decydujących o wyborze naszych systemów przy tak prestiżowych inwestycjach, jak np. Stadion Narodowy czy stadion w Gdańsku, jest ich jakość i niezawodność. Na tak dużych obiektach potrzebny jest system sprawdzony i cieszący się bardzo dobrą opinią innych użytkowników. Ale również system, który pozwoli efektywnie zarządzać obiektem, umożliwi optymalizację kosztów zużycia energii oraz zapewni komfort użytkowania. Oferowane przez nas systemy mają duże możliwości techniczne i niestandardowe funkcje integracji z urządzeniami różnych, niezależnych producentów, dzięki czemu kompleksowo odpowiadamy na oczekiwania Klienta Końcowego– dodaje Jacek Parys, Wiceprezes Pionu Budynków Schneider Electric.

Rozwiązania Schneider Electric są wykorzystywane również w innych obiektach sportowych w Polsce, między innymi  na stadionie Legii Warszawa, który już teraz zyskał sobie przydomek – obiekt sportowy XXII wieku. Zastosowanie zaawansowanych technologii z portfolio Schneider Electric zapewnia bezpieczeństwo kibicom, zawodnikom i wszystkim użytkownikom stadionu.

O Schneider Electric

Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2011 grupa uzyskała 22,4 mld Euro przychodów ze sprzedaży. Ponad 130 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii” www.schneider-electric.pl

Schneider Electric Buildings Business

Pion Budynków firmy Schneider Electric stanowi znaczącą siłę na rynku systemów automatyki i zabezpieczeń w Polsce i dostarcza kompleksowe rozwiązania dotyczące sterowania, zarządzania oraz nadzoru nad instalacjami i systemami zapewniającymi komfort i bezpieczeństwo w budynkach. Dodatkowo pion Buildings odpowiada za dystrybucję i handlowe wsparcie systemów wizyjnych i zabezpieczeń Pelco. Rozwiązania realizowane są za pośrednictwem Partnerów – Integratorów Systemów

Avatar photo

Napisane przez MondayPR

Tosca i Lukka – włoski akcent w polskich wnętrzach

Maluchy wybierają się na piknik!