w

Wyróżnienia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

–Fundusze Unii Europejskiej sprawdziły się jako skuteczne narzędzie wspieranie polskich przedsiębiorców w modernizacji i w podnoszeniu konkurencyjności ich firm. Wiemy już, że innowacyjność– w myśleniu, zarządzaniu, w projektowaniu czy produkcji – będzie jednym z priorytetów nowej unijnej strategii wzrostu. Tym bardziej zależy nam teraz na promowaniu tych, którzy to hasło wcielają w życie i zaświadczają własnym przykładem, że innowacyjność się opłaca. Polska gospodarka ma w dziedzinie innowacyjności wciąż wiele do zrobienia i nadrobienia; polskie firmy, inżynierowie i naukowcy to potencjał, który musimy wykorzystać. Pomagają w tym fundusze europejskie i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości– powiedział Wojciech Kuśpik, Prezes Grupy PTWP, inicjator EEC.

Cele konkursu to popularyzacja nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w biznesie poprzez promowanie projektów, które za pośrednictwem PARP otrzymały dofinansowanie na ich realizacje, zachęcenie firm, szczególnie z sektora MSP, do poszukiwania i wdrażania nowych rozwiązań technologicznych, wprowadzania innowacyjnych zmian w procesach zarządczych, promocja efektywnego zarządzania i innowacyjnych instytucji otoczenia biznesu, które wspierały firmy we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. W skład kapituły oceniającej projekty wchodzą reprezentanci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Grupy PTWP SA oraz Ministerstwa Gospodarki.

Uroczystość uświetniło wystąpienie Minister Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej.

–W Europie i w Polsce wśród samorządowców pokutuje taka myśl, że innowacje to jest coś narzuconego przez Unię Europejską. Polscy przedsiębiorcy już wiedzą, że bez innowacyjności nie tylko nie będziemy współpracować z Chinami, ale nie będziemy też cząstką konkurencyjnej Europy na mapie świata (…) W budżecie unijnym ponad 60 proc. środków skierowanych jest na działania nowoczesne. Środki z następnego budżetu unijnego, prawdopodobnie ostatnie tak duże dla Polski, musimy wydać na działania, które będą procentować przez następne 10, 20 lat. To są działania innowacyjne –mówiła Elżbieta Bieńkowska.

W ramach wybranych kategorii konkursu, nominowane firmy oraz instytucje oceniane były za innowacyjne projekty w branży farmaceutycznej/medycznej, branży lotniczej, branży IT. Dokonywano również oceny innowacyjnej instytucji otoczenia biznesuoraz nowatorskich rozwiązań.

Laureaci wyróżnień PARP:

Kategoria „Innowacyjny projekt”:

Inpingo sp. z o.o. – I nagroda

za projekt pt. „Ipingo Digital Publishing Solutions”, platformy ułatwiającej przygotowanie w jednym procesie publikacji gotowej do druku oraz w wielu formatach cyfrowych

Eversys Sp z o.o– wyróżnieniew kategorii Innowacyjny projekt branży IT

za realizację projektu pt. „System ochrony przed wyciekiem danych poufnych”,  który pozwala organizacjom skutecznie chronić swoje dane niezależnie od zachowań użytkowników, wykorzystywanych aplikacji, protokołów sieciowych czy portów komunikacyjnych

Kategoria „Innowacyjny projekt branży Farmaceutycznej/Medycznej”

Celon Pharma Sp. z o.o.– I nagroda

za projekt pt. „Innowacyjny lek stosowany w terapii chorób nowotworowych hamujący aktywność czynnika transkrypcyjnego STAT3”

Centrum Badań DNA Sp. z o.o. – wyróżnienie

za realizację projektu pt. „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego panelu testów diagnostycznych w kierunku identyfikacji patogenów przenoszonych przez kleszcze”

Celther Polska Sp. z o.o.– wyróżnienie

za realizację projektu pt. „Innowacyjny żywy opatrunek biodegradowalny do ran przewlekłych i owrzodzeń”

Kategoria „Innowacyjny projekt branży lotniczej”:

Metal-Master Sylwia Ładzińska– I miejsce:

za realizację projektu pt. „Opracowanie i wdrożenie do produkcji małego samolotu odrzutowego klasy Business Jet“

Taxus SI Sp. z o.o.– I miejsceex aequo:

za realizację projektu pt. „Opracowanie technologii wykonania artomozaiki ze zdjęć lotniczych z samolotu bezzałogowego”

Zakłady Lotnicze Margański & Mysłowski S.A.– wyróżnienie:

za projekt pt. „Przeprowadzenie prac rozwojowych systemów autopilota, IFR (lotu przy ograniczonej widoczności) oraz przeciwoblodzeniowego w celu znacznego ulepszenia samolotu własnej konstrukcji EM-11 Orka, wraz z wdrożeniem efektów prac do produkcji samolotu”

Kategoria „Innowacyjny projekt nowatorskie rozwiązanie“:

Solaris Bus & Coach S.A. – I miejsce:

za projekt pt. „Pierwszy w Europie polski autobus elektryczny firmy Solaris”

 ALVERNIA STUDIOS Sp. z o.o.– wyróżnienie:

za realizację projektu pt. „Uruchomienie studia i planu filmowego poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji i przetwarzania obrazu filmowego”

Inkantor.pl Sp. z o.o.– wyróżnienie:

za realizację projektu pt. „Inkantor.pl bezgotówkowa wymiana walut online”

Kategoria „Innowacyjna instytucja otoczenia biznesu“:

Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości– I miejsce:

za projekt „Innowatorzy 2009 –  preinkubacja i wsparcie kapitałowe dla innowatorów w AIP” oraz „Droga do Polski Przedsiębiorczej”

Wrocławski Park Technologiczny S.A.– wyróżnienie:

za projekt pt. „Od Wrocławskiego Parku Technologicznego do INNOPOLIS Wrocław”

Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy– wyróżnienie:

za projekt pt. „Konfigurowanie Procesowe Produktów Sieciowych”

# # #

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest agencją rządową. Zadaniem Agencji jest zarządzanie funduszami z budżetu państwa i Unii Europejskiej, przeznaczonymi na wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności oraz rozwój zasobów ludzkich.

Zgodnie ze swoją misją PARP od ponad dekady wspiera przedsiębiorców w realizacji konkurencyjnych i innowacyjnych przedsięwzięć. PARP prowadzi działania związane z rozwojem zasobów ludzkich, wzrostem eksportu, promocją Polski za granicą oraz wykorzystywaniem nowych technologii.

# # #

Europejski Kongres Gospodarczy 2012 (14-16 maja) to trzy kongresowe dni wypełnione licznymi debatami, spotkaniami, wydarzeniami towarzyszącymi, z udziałem około sześciu tys. gości z całego globu. 

###

Europejski Kongres Gospodarczy (EuropeanEconomicCongress – EEC)w Katowicach
to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej,
trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem najważniejszych osobistości
świata polityki, biznesu, nauki oraz ekonomii.
Podczas EEC 2011, w 100 sesjach tematycznych, debatach i imprezach towarzyszących wzięło udział o koło 6000 gości z Polski i z zagranicy.

Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy, tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane i szeroko komentowane.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku,
jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl.

Więcej informacji o Europejskim Kongresie Gospodarczym 2012 –www.eecpoland.eu

Zapraszamy również:

Facebook: http://www.facebook.com/EECKatowice

Twitter: https://twitter.com/EECKatowice

Blip: http://eeckatowice.blip.pl/

Pinterest: http://pinterest.com/eecpoland/

Youtube:http://www.youtube.com/user/eecpoland

Wirtualne biuro prasowe:http://media.eecpoland.eu/

Europejski Kongres Gospodarczy na półmetku

Nauka i pasja kluczem do sukcesu