w , , , , ,

Wybierz biuro rachunkowe odpowiedzialnie!

Prowadzenie własnej firmy to prawdziwe wyzwanie, które wiąże się z wieloma obowiązkami. Aby nie dokładać sobie dodatkowej pracy, warto powierzyć niektóre czynności, np. związane z finansami, specjalistom. Biuro rachunkowe należy jednak wybrać odpowiedzialnie.

Dlaczego biuro rachunkowe jest ważne?

Wspomniana już kwestia małej ilości czasu jest jednym z podstawowych powodów, dla których właściciele przedsiębiorstw decydują się na oddelegowanie części obowiązków firmom zewnętrznym. Nie jest to jednak jedyny powód. Kolejny z nich to to, że nawet najlepsze merytoryczne przygotowanie się właściciela do wykonywania niektórych obowiązków, nie zastąpi doświadczenia i specjalistycznej wiedzy, które posiada biuro rachunkowe i księgowa. Samodzielne wykonywanie wszystkich zadań rzadko jest dobrym pomysłem. Tymczasem, korzystanie z usług ekspertów zapewnia terminowe, rzetelne i profesjonalne wykonanie usług.

Jest to szczególnie ważne w sprawach finansowych, ponieważ każdy błąd, np. źle prowadzone księgi handlowe czy niepoprawne sprawozdanie roczne może skutkować nałożeniem na firmę i jej właściciela wysokich kar przez organy skarbowe. Oddelegowanie tych zadań do biura rachunkowego sprawi, że przejmie ono na siebie całą odpowiedzialność za wszelkie niepowodzenia i pokryje związane z tym kary ze swojego ubezpieczenia OC.

Ponadto, pracownicy biura rachunkowego są na bieżąco z wszystkimi zmianami w prawie oraz mają dostęp do profesjonalnego oprogramowania. Dokumenty są u nich odpowiednio zabezpieczone i gotowe do przedstawienia urzędnikom w razie kontroli skarbowej. Warto podkreślić, że każde nowoczesne i profesjonalne biuro rachunkowe, oprócz obsługi finansów firmy, oferuje również taką usługę jak obsługa kadrowo-płacowa, co pozwala właścicielowi zaoszczędzić jeszcze więcej czasu.

Cechy dobrego biura rachunkowego

Dobre biuro rachunkowe zatrudnia samych doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, bowiem o wiele lepszym specjalistą od finansów jest księgowa działająca w branży już jakiś czas, aniżeli nowicjusz. Z tego względu, decydując się na współpracę z biurem, warto sprawdzić, kto będzie obsługiwał księgowość naszej firmy i jakie ta osoba ma kompetencje w tym zakresie. Inną cechą charakteryzującą dobre biuro rachunkowe to renoma i wysoka pozycja biura na rynku. Opinie od byłych i obecnych klientów biura to aspekt, na który należy zwracać uwagę podczas szukania księgowego. Opinie można znaleźć na branżowych forach lub stronach internetowych oraz w wizytówkach na mapach Google.

Dobrze jest wybierać firmy, które mają jakieś osiągnięcia, np. nagrody przyznane w branżowych plebiscytach. Pożądaną cechą, którą powinno posiadać odpowiednie biuro rachunkowe jest bogaty wachlarz usług. Oferta musi być kompleksowa i zawierać dodatkowe, inne niż podstawowe usługi finansowe, np. takie jak obsługa kadrowo-płacowa. Ostatnią, ale bardzo ważną sprawą jest bezpieczeństwo dokumentacji. Zlecając księgowość swojej firmy podmiotowi zewnętrznemu, udostępniamy mu bardzo dużo wrażliwych informacji na temat swojej firmy, dlatego należy mieć pewność, że biuro rachunkowe lub księgowa odpowiednio zabezpiecza powierzone treści, aby były właściwie chronione przed atakami z zewnątrz i wyciekiem informacji.

Biuro rachunkowe AK-PLUS – polecana księgowa w Poznaniu

Biuro rachunkowe AK-PLUS to znane i polecane biuro rachunkowe w Poznaniu, które oferuje kompleksowe usługi księgowe oraz obsługę kadrowo-płacową mikro i małych przedsiębiorstw. Firma obsługuje podmioty o różnych profilach działalności i formie prawnej. Posiada licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów na wykonywanie usług księgowych dla wszystkich podmiotów gospodarczych. Biuro rachunkowe AK-PLUS posiada bogate doświadczenie i wielu zadowolonych klientów.

Aby dowiedzieć się więcej i uzyskać ofertę na prowadzenie finansów swojej firmy, zainteresowani mogą kontaktować się z biurem telefonicznie pod numerem: +48 601 781 634 lub skorzystać z formularza dostępnego na stronie internetowej: https://www.biurorachunkowe-poznan.eu/kontakt

Napisane przez Marcin Balana

Porady przed maturą z chemii

Modowy niezbędnik na lato i lata. 5 must have’ów, które powinny się znaleźć w wakacyjnej walizce aktywnej kobiety