w ,

Włocławski półmaraton nabiera rozpędu

6. ANWIL Półmaraton Włocławek, stanowiący główny punkt jesiennego kalendarza biegowego
na Kujawach odbędzie się za nieco ponad miesiąc. Już dziś znamy jego trasę wiodącą najbardziej urokliwymi zakątkami Włocławka. Zawodnicy pobiegną m.in. przez bulwary wiślane, obok bazyliki katedralnej oraz wzdłuż rzeki Zgłowiączki.

Poza osobną klasyfikacją open kobiet i mężczyzn, dorośli biegacze (powyżej 16. roku życia) podzieleni zostaną na 12 kategorii wiekowych. Panie i panowie wspólnie powalczą w klasyfikacji drużynowej, tworząc zespoły składające się z przynajmniej 4 osób. Uczestników będą dopingować gwiazdy sportu, m.in. aktualny rekordzista Polski w biegu na 100 m, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie – Marian Woronin oraz specjalizująca się w biegach długodystansowych reprezentantka klubu Vectra Włocławek – Katarzyna Kowalska.

Organizatorzy wydarzenia tradycyjnie pamiętali o młodych pasjonatach biegania, przygotowując dla nich osobne biegi pod wspólną nazwą ANWILKI NA START. Dystans, który pokonają Bąble, Pszczółki, Skrzaty, Krasnale, Smerfy i Zuchy zależny będzie od ich wieku. Najmłodsze z nich – Bąble (ur. w 2016 roku i później) przebiegną wraz z opiekunami 100-metrowy odcinek, natomiast najstarsze – Zuchy (ur. w latach 2006-2007) oraz Smerfy (ur. w latach 2008-2009) zmierzą się z dystansem 600 m.

Rejestracja zawodników potrwa do 6 października, warto jednak zgłosić swój udział w imprezie jak najwcześniej. Osoby, które chęć uczestnictwa w biegu zadeklarują jeszcze przed końcem sierpnia, mogą bowiem liczyć na najniższą opłatę startową. Udział dzieci w ramach ANWILKÓW NA START jest bezpłatny.

Zapisy w formie elektronicznej przyjmowane są pod adresem: https://time4run.com.pl/imprezy/anwil-polmaraton-wloclawek/

Napisane przez ANWIL S.A.

20-miesięczny wyrok więzienia dla brytyjskiego hakera, który zarobił fortunę, pomagając…

Właściciel Tesli może odblokować i uruchomić samochód ramieniem dzięki funkcji Bio Hack