w ,

W świecie karm i przysmaków – jak odpowiednio dobrać produkt dla swojego pupila?

Współcześnie, bogate oferty sklepów dla zwierząt pozwalają znaleźć produkt, który idealnie spełni potrzeby żywieniowe czworonożnego przyjaciela. Jednak układanie prawidłowej diety wymaga od opiekuna wiedzy i wcześniejszego przygotowania. O czym należy pamiętać sięgając po karmę oraz przysmaki?  

Pupile podobnie jak ludzie, do prawidłowego funkcjonowania potrzebują witamin oraz wartości odżywczych, które dostarczają do organizmu przez pożywienie. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio zbilansować dietę i uwzględnić w niej wszystkie niezbędne substancje odżywcze.

Prawidłowy pokarm dla kotów 

Koty są z natury drapieżnikami, dlatego podstawę żywieniową powinno stanowić mięso. Oczywiście nie można zapominać o warzywach i owocach, które obok głównego składnika w postaci białka, będą dostarczać witaminy i minerały gwarantujące prawidłowy rozwój. Podstawowym wyzwaniem w przypadku tych zwierząt jest wybór między karmą suchą oraz karmą mokrą. Bez względu na wariant przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład. Produkty wysokiej jakości nie zawierają polepszaczy smaku i sztucznych dodatków i to właśnie one powinny stanowić pierwszy wybór. Opiekunowie kotów często decydują się na karmy mokre i przemawia za tym jeden istotny czynnik — duża zawartość wody. Warto nadmienić, że koty w środowisku naturalnym najczęściej nawadniają się właśnie podczas jedzenia. Z kolei brak spożywania odpowiedniej ilości wody powoduje u nich poważne problemy z nerkami, dlatego należy zwracać na ten obszar szczególną uwagę. Karmy suche są z pewnością bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, które starcza na dłużej. Kolejną zaletą jest również łatwość przechowywania, która nie wpływa na utratę świeżości. Trzecim sposobem jest wprowadzanie diety mieszanej. Dzięki niej kot będzie pozyskiwał wodę z karmy mokrej, a sytość zapewni mu karma sucha. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, pupil musi mieć zapewniony stały dostęp do świeżej, codziennie wymienianej wody. Bardzo ważny jest dobór pożywienia zgodnie z wiekiem, stanem zdrowia i ewentualnymi problemami pupila. W tym przypadku niezbędna będzie konsultacja weterynaryjna, a lekarz pomoże wybrać odpowiednią karmę spełniającą potrzeby kota. Jeśli chodzi o przysmaki, częstym wyborem są kremowe pasty, a także suszone kawałki mięsa, które dostarczają wodę oraz wiele składników odżywczych. Tu również należy kierować się jakością i dokładnie czytać etykiety.

Na co zwrócić uwagę kupując karmę dla psa? 

Psia dieta, podobnie jak w przypadku kotów, musi być dostosowana pod względem wieku, wagi, aktywności oraz ewentualnych problemów zdrowotnych pupila. Jej głównym składnikiem powinno być mięso. Nie można także zapominać o warzywach i owocach, dzięki którym pies pozyska z pokarmu cenne wartości odżywcze w postaci witamin, węglowodanów czy błonnika. Podczas kupna karmy należy zwracać uwagę na jej skład. Pokarm wysokiej jakości będzie pozbawiony sztucznych aromatów, konserwantów, polepszaczy smaków, zbóż czy soi, które mogą powodować alergię oraz dolegliwości układu pokarmowego. Warto przyjąć prostą zasadę — im mniej dodatków, tym lepsza karma. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku przysmaków i przekąsek. Podczas wybierania pyszności dla pupila warto zapoznać się z ich składem i sięgać po produkty wysokomięsne z dodatkiem warzyw lub owoców, które nie zawierają zbóż i sztucznych dodatków. Wiele produktów może wywoływać wspomnianą alergię, dlatego po posiłku należy obserwować zachowanie psa, a w przypadku wystąpienia objawów np. w postaci częstego drapania, niezwłocznie udać się do weterynarza. Badanie pomoże zdiagnozować problem i wyeliminować z diety uczulające składniki. Więcej informacji na temat właściwego żywienia psów oraz wiele innych ciekawych tematów można znaleźć na stronie Maxi Zoo Polska https://www.maxizoo.pl/magazyn/pies/zywienie/ktora-karma-zapewni-wlasciwe-zywienie/.

Szeroka oferta produktowa w jednym miejscu 

 Mając na uwadze dobro oraz zdrowie zwierząt, sieć sklepów Maxi Zoo Polska stale poszerza swoją ofertę, dostarczając opiekunom szeroki zakres karm. Dzięki doskonałej znajomości potrzeb pupili sieć oferuje produkty wysokiej jakości, które gwarantują prawidłowy rozwój czworonogów. W asortymencie znajdują się również karmy specjalistyczne dedykowane zwierzętom z alergią czy problemami układu pokarmowego. Maxi Zoo Polska kładzie także nacisk na marki dostępne tylko w tej sieci. Ich głównymi atutami jest wysoka jakość, a także atrakcyjne ceny, co stanowi podwójną korzyść dla konsumentów. Produkty dwóch z nich – Premiere oraz MultiFit – są aktualnie objęte wyjątkowymi rabatami. Promocja trwa od 18 stycznia do 7 lutego i dotyczy karm suchych oraz mokrych dla psów i kotów. Więcej szczegółów znajduje się na stronie https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/.

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 88 sklepów w większych i mniejszych i miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK.  W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. Pozycję marki w Polsce potwierdza uzyskany tytuł „Wielki Modernizator 2021”, nagroda w kategorii “Ekspansja Sieci Handlowej 2022” przyznana w konkursie PRCH RETAIL AWARDS 2022 oraz wyróżnienie “Innowacyjna Sieć Roku” przyznane w plebiscycie BLIX AWARDS. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

Napisane przez Bartosz Rzepa

Promocja książki „Prymas Stefan Wyszyński w realiach PRL”

PREMIERA REJSU KU SZCZĘŚCIU ORAZ WYJĄTKOWA PROPOZYCJA FILMOWA NA WALENTYNKI CZEKAJĄ NA WIDZÓW W LUTYM W ROMANCE TV