w

TEATRALNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA W CENTRUM RONDO

Spektakle z przesłaniem, rozwijające warsztaty i sympatyczne Literki Rondelki – wszystko to czeka na najmłodszych w kolejnej odsłonie „Teatrzyków na okrągło” w CH Rondo. W sobotę 21 stycznia na scenie pojawi się „Śnieżna Dama”, a warsztaty dla dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka poprowadzą seniorzy. Zajęcia prowadzone będą także w języku ukraińskim.

 

Uwielbiany przez dzieci oraz ich opiekunów cykl teatralnych spotkań w Centrum Handlowym Rondo zainauguruje w styczniu Teatr Bajeczny. Spektakle odbędą się w sobotę 21 stycznia o godzinie 11.00, 13.00 oraz 15.00 na scenie w pobliżu perfumerii Sephora i Kwiaciarni Olivia. Tym razem widzów zaczaruje utrzymana w zimowym klimacie historia o złej i pełnej goryczy Śnieżnej Damie. Tytułowa bohaterka uwięzi Kajtka – małego chłopca, którego zamierza pozbawić wszelkich ciepłych uczuć. Na ratunek bratu wyruszy Gaja. Dzielna dziewczynka zrobi wszystko, by wyrwać Kajtka z rąk Śnieżnej Damy i przywrócić mu wszystkie dobre emocje. Urzekającą historię o sile przyjaźni, potrzebie ludzkiego ciepła i odwadze, zilustruje doskonała gra aktorska i piękne, zimowe melodie.

Tuż po przedstawieniu najmłodsi zostaną zaproszeni na warsztaty, podczas których świętować będą Dzień Babci i Dziadka. Tym razem poprowadzą je seniorzy, a na maluchy czekają niespodzianki. Będzie to doskonała okazja, by zintegrować najmłodsze pokolenie z osobami starszymi i sprawdzić, czego mogą się wzajemnie od siebie nauczyć. Warsztaty zakończone zostaną wręczeniem dzieciom dzienniczków i naklejek, których kolekcjonowanie pozwoli im odbierać co kwartał nową maskotkę. Przygotowane przez centrum Literki Rondelki, to przytulanki w kształcie liter, które doskonale nadadzą się do codziennej zabawy i jeszcze długo będą przypominać najmłodszym o teatralnych spotkaniach. Systematyczne zbieranie naklejek pozwoli zdobyć szansę na wygranie pod koniec roku nagrody głównej – weekendu z rodzicem w Suntago.

„Teatrzyki na okrągło” w CH Rondo są świetnym pretekstem do rodzinnego wyjścia i zakupów połączonych z rozrywką dla dzieci. Edukacyjne walory przedstawień i warsztatów sprawiają, że maluchy nie tylko świetnie się bawią, ale także stają się bogatsze o nowe doświadczenia. Widzami teatrzyków są jednak nie tylko najmłodsi, ponieważ rodzice i opiekunowie z przyjemnością towarzyszą im podczas spektakli, które pozwalają na chwilę przenieść się do baśniowej krainy i oderwać od codzienności.

 

Napisane przez Valkea

Babcia i dziadek wczoraj i dziś – obraz polskiego seniora

Nowy Senior Country Officer Credit Agricole w Polsce