w

Te serniki wygrały w konkursie „Mistrzowski sernik". Poznaj sekrety szefów kuchni

Serniki zajmują obowiązkową pozycję w większości restauracji oraz w cukierniach. Ten deser skrywa w sobie niepowtarzalny smak, jedyny w swoim rodzaju. Doskonale smakuje w każdej postaci, a jego wyjątkową cechą jest to, że można go łączyć z różnymi dodatkami. W rezultacie otrzymujemy oryginalne doznania smakowe. Podsumowaliśmy konkurs „Mistrzowski sernik”, który odbył się w pięciu największych polskich miastach: Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Białymstoku i Gdańsku. Jakie serniki przypadły do gustu publiczności?

Owocowe serniki we Wrocławiu

Jury przyznało nagrody czterem przedstawicielom wrocławskich restauracji. Każdy sernik został stworzony z unikalną recepturą, delikatnością i miłością. Jakie serniki cieszyły się największym zainteresowaniem?

III miejsce przyznano Pani Natalii z restauracji Cuda na kiju, która przygotowała sernik na zimno z białą czekoladą i świeżymi truskawkami. Ciasto również wyjątkowo przypadło do gustu publiczności, która nagrodziła jego autorkę nagrodą specjalną – kolejnym voucherem na kurs cukierniczy z najlepszymi szefami cukiernikami w Polsce.

II miejsce zajął Pan Tomasz i jego sernik o nazwie Kaiju Cheesecake. Ciasto zostało stworzone z unikalnej chińskiej receptury z pastą miso, gorgonzolą i słonym karmelem i możecie go spróbować w restauracji Sushi Corner.

Zwycięzcą konkursu okazała się Pani Gabriela reprezentująca restaurację Kawa i kot, która poczęstowała gości gotowanym sernikiem z musem malinowo-borówkowym. Deser rozpływał się w ustach i wzbudził największe zainteresowanie.

Oryginalne smaki w Gdańsku 

Następnie meldujemy się w Gdańsku. Kto otrzymał tytuł twórcy „Mistrzowskiego sernika”? 

Naszą przygodę rozpoczynamy od polskich tradycji. Pani Paulina (Zakręcone cafe) upiekła sernik według unikalnej receptury, 100% bezglutenowy i tym samym zdobyła III miejsce. 

Kontynuując naszą trasę po mistrzowskich przepisach na sernik, tym razem zahaczamy o Nowy Jork. Pani Tatiana z restauracji Kuźnia zaprezentowała sernik nowojorski. Deser z polewą, na bazie kremowego serka i płatkami owsianymi znalazł się na II miejscu. Unikalny smak i delikatność w jednym!

Nagrodę za najlepszy sernik w Gdańsku otrzymała Pani Paulina z restauracji Akita Ramen z UZO Faza Sernik. Laureatka połączyła smaki matchi, soku cytryny, mleka kokosowego oraz werbeny w jednym deserze. Sernik okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Aksamitne serniki w Warszawie

Teraz czas na stolicę! Wszyscy uczestnicy mieli godzinę, aby przygotować swój wyjątkowy sernik z własną recepturą i później prezentowali go przed jury. Kto zdobył medal “Mistrzowskiego sernika” w Warszawie?

Zaszczytne III miejsce przypadło Panu Piotrowi z restauracji Si za sernik z białej czekolady i śmietankowego serka. 

II miejsce jury zdecydowało się przyswoić Pani Magdalenie z restauracji Putka za tradycyjny sernik królewski, którego oryginalna receptura sięga jeszcze z czasów starożytnego Rzymu.

Natomiast w restauracji Słoik będziemy mogli skosztować zwycięski aksamitny sernik z białej czekolady, który wykonała Pani Małgorzata.

Smaki pistacji w Białymstoku

Stolica Podlasia może pochwalić się najlepszymi sernikami w regionie. Jakie desery zdobyły sympatię jury? 

Na III miejscu uplasowała się Pani Katarzyna z Restauracji Pawilon Towarzyski za sernik Towarzyski z orzechami. 

II miejsce zdobyła Pani Małgorzata z restauracji Regiment za prezentację lekkiego, kremowego i pysznego sernika z białą czekoladą. 

A jeśli macie ochotę na coś słodkiego o smaku pistacji, to warto się udać do restauracji Baristacja i spróbować sernik od Pani Pauliny, która zajęła I miejsce w rankingu najlepszych serników w Białymstoku! 

Fuzja smaków w Krakowie

Iście królewskie i artystyczne  miasto zamyka podsumowanie konkursu „Mistrzowski sernik”. Kto stanął na podium? 

III miejsce w Krakowie zajął Pan Bogdan z restauracji Gospoda na Piastowskiej. Sernik z czekoladą, który został doceniony za dobór składników i walory wizualne.

II miejsce zdobyła Pani Paulina z Paula’s Cake, za swój autorski przepis Sernikowelove. Aksamitnym deserem goście delektowali się do ostatniego okruszka. 

Zwycięzcą konkursu został Pan Krystian z restauracji Akita Ramen, który zaproponował połączenie pasty miso i truskawkowego sernika. Nagroda Publiczności również przypadła laureatowi konkursu.

Gratulujemy z całego serca wszystkim laureatom konkursu! Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: vouchery na kurs cukierniczy, blender  kielichowy czy zestaw ręcznie malowanych talerzy. Prawdziwymi hitami okazały się serniki na bazie śmietankowo-kremowego serka oraz te z dodatkiem białej czekolady i owoców.

 Program „Ja Cię SERniczę!”  jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Napisane przez Anna Piszczałka

Podsumowanie tegorocznej kampanii „Mamy kota na punkcie mleka"

Tropiki 30 min od Warszawy? To możliwe!