w , ,

Tatsuno chroni swoje dystrybutory paliwa przy pomocy rozwiązania firmy Kaspersky

Celem rozwiązania jest zapewnienie ochrony systemom terminali płatniczych zainstalowanych w swoich dystrybutorach paliwa. Kluczowe korzyści oferowane przez to rozwiązanie obejmują: obsługę systemu Windows XP, wysoki poziom bezpieczeństwa przez długi okres oraz kompatybilność ze sprzętem charakteryzującym się mniejszą wydajnością.

Systemy terminali płatniczych wbudowane w dystrybutory paliwa wytwarzane i sprzedawane przez Tatsuno Corporation przyjmują płatności kartowe. Zagwarantowanie ochrony operacji płatniczych wymaga zastosowania kilku niezawodnych środków i procesów bezpieczeństwa. Obejmują one odpowiednią ochronę zarówno wyspecjalizowanych punktów końcowych (takich jak terminale płatnicze dystrybutorów), jak i sieci, do których są one podłączone, ochronę danych właścicieli kart, mechanizmy kontroli luk w zabezpieczeniach oprogramowania oraz stosowanie metod bezpiecznego dostępu. Niezbędne są również wygodne narzędzia konfiguracji i egzekwowania rygorystycznych zasad bezpieczeństwa oraz okresowe audyty i testy sieci.

Wstępne testy przeprowadzone w Tatsuno wykazały, że Kaspersky Embedded Systems Security, wielopoziomowe rozwiązanie do ochrony wbudowanych urządzeń opartych na systemie Windows, spełnia wymagania, optymalizując niektóre aspekty dla personelu bezpieczeństwa IT. Ponadto rozwiązanie to działa bezproblemowo na sprzęcie firmy, który posiada ograniczoną pamięć i przestrzeń na dysku. Kaspersky Embedded Systems Security obsługuje system Windows XP i jest odpowiedni dla długiego cyklu życia dystrybutorów paliwa. Pracując z inżynierami z firmy Kaspersky, Tatsuno szybko i sprawnie ukończył testowanie produktu.

Rozwiązanie zostało zainstalowane w systemie terminali płatniczych wbudowanym w dystrybutory paliwa Tatsuno w kwietniu 2020 r. i obecnie działa bez zarzutu. Tatsuno planuje również zainstalować je w innych systemach w celu zapewnienia im większego bezpieczeństwa.

Zastępca dyrektora generalnego działu projektowania firmy Tatsuno, Keiji Kitami, powiedział: Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie firmy Kaspersky, ponieważ mogliśmy bez problemu zainstalować je w systemach terminali płatniczych w naszych dystrybutorach paliwa, które działają w systemie Windows XP i charakteryzują się bardzo ograniczoną przestrzenią na dysku. Kaspersky Embedded Systems Security spełnia nasze wymagania, ponieważ zezwala na działanie wyłącznie tych plików wykonywalnych, które uzyskały na to wyraźną zgodę, a zapewnienie jego kompatybilności z istniejącymi terminalami wymaga minimalnych zmian.

Zastępca kierownika działu projektowania firmy Tatsuno, Kazuhiro Sakuma, dodał: Podczas aktualizacji terminali płatniczych w dystrybutorach paliwa dla dotychczasowych klientów zdołaliśmy zainstalować również Kaspersky Embedded Systems Security. Poprzez instalacje dyskretne możemy zaimplementować rozwiązanie w terminalach w taki sposób, aby klienci nie doświadczyli zakłóceń. To kolejna istotna zaleta tego rozwiązania.

Ochrona urządzeń związanych z branżą paliwową może być sporym wyzwaniem. Posiadają one bowiem długi cykl życia oraz mogą wykorzystywać przestarzałe, niewspierane przez producenta wersje systemu operacyjnego oraz oprogramowania, dla których nie są już publikowane poprawki bezpieczeństwa. Ponadto sprzęt charakteryzuje się niską wydajnością, posiadając ograniczone zasoby systemowe. Firmie Tatsuno zależy na bezpieczeństwie swoich klientów. Cieszymy się, że nasze rozwiązanie, które spełnia jej złożone wymagania, może jej w tym pomóc – powiedział Oleg Grobelec, starszy specjalista ds. globalnego marketingu produktu w firmie Kaspersky.

Więcej informacji na temat wdrożenia znajduje się na stronie https://r.kaspersky.pl/ApsqY.  

Informacje o Tatsuno Corporation

Firma TATSUNO została założona w 1911 r., a w 1919 r. wyprodukowała pierwszy dystrybutor benzyny w Japonii. Od tego czasu firma zdobyła zasięg międzynarodowy i posiada spółki należące do jej grupy, partnerów oraz dystrybutorów w wielu krajach na całym świecie. TATSUNO oferuje nie tylko dystrybutory benzyny, ale również ekologicznych paliw, takich jak LPG, CNG, LNG oraz wodór. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie https://tatsuno-corporation.com.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Załączniki

Napisane przez Kupczyk Piotr

Czy bezrobotny ma prawo do urlopu?

Ransomware REVil: Kaspersky wykrył 5 000 prób ataków w 22 krajach