w , ,

Targi Domotex 2012

Wszyscy liczący się producenci podłóg przyjeżdżają co roku do Hanoweru, aby zaprezentować swoją ofertę i sprawdzić jakie trendy będą obowiązywały w nadchodzących 12 miesiącach.

DOMOTEX to najważniejsza w Europie i jedna z najbardziej liczących się imprez tego typu na świecie. Biorą w niej udział producenci najróżniejszych pokryć podłogowych. Na rozległych terenach targów prezentowane są m.in. dywany i wykładziny, kamienne posadzki oraz drewniane podłogi.

O rozmachu wydarzenia najlepiej świadczą targowe statystyki. W tym roku swoją ofertę przedstawiało ponad 1300 wystawców, a większość spośród 45 tys. odwiedzających pochodziła spoza Niemiec.

Dominującym tematem poprzedniej edycji był zrównoważony rozwój i troska o środowisko naturalne. W tym roku jednym z najważniejszych trendów było dążenie do indywidualizacji przestrzeni mieszkalnej – „Customized Living”.

– Podłogi odgrywają coraz większą rolę w dekoracji wnętrz. Do niedawna od dywanów i wykładzin podłogowych oczekiwano, że będą praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Teraz stały się one elementem dekoracyjnym mającym znamiona dzieła sztuki – mówi dr Andreas Gruchow z zarządu Deutsche Messe.

Firma Chapel Parket Polska była obecna w Hanowerze po raz ósmy. Na tegorocznych targach zaprezentowano między innymi produkty w wyjątkowych rozmiarach.

– Na targach DOMOTEX przedstawiliśmy deski o szerokości przekraczającej 200 mm. To produkty z kolekcji Chapel Antico Exclusive, które wyróżniają się także innymi wymiarami; mają ponad 2-metry długości i 25 mm grubości. Deski o niestandardowych rozmiarach nie tracą jednak swoich walorów użytkowych. Dowodem na to jest chociażby seria Chapel In Between Exclusive, składająca się z desek w wyjątkowych rozmiarach, które z powodzeniem można montować na ogrzewaniu podłogowym – mówi Sebastian Kos, ekspert firmy Chapel Parket Polska.

Warto podkreślić, że podłogi Chapel Parket znakomicie wpisują się w dominujący trend tegorocznego DOMOTEKSU. Produkty te są tworzone na indywidualne zamówienie, z myślą o konkretnym kliencie. Inwestor decyduje o kolorze i sposobie wykończenia desek. Produkcja odbywa się w dużej mierze ręcznie, dzięki czemu podłogę można dopasować do potrzeb i wymagań zamawiającego.
Podłogi Chapel Parket odpowiadają w pełni przesłaniu płynącemu z tegorocznych targów – żegnaj masowa produkcjo, czas na indywidualizm we wnętrzach!

Kolejna edycja targów odbędzie się w Hanowerze między 12 a 15 stycznia 2013 roku.

Avatar photo

Napisane przez Adventure Media

Komfortowe innowacje

Szef Promotechu nominowany do tytułu Złotego Inżyniera 2011