w , ,

Targi Aktywni 50+ z Medu, Evolutio Anika i Dress for Success już za tydzień!

I tak po inauguracji pierwszego dnia Targów, już we wtorek 25 września, będziemy mieli okazję przyjrzeć się działalności Dress for Success – największej na świecie organizacji non-profit pomagającej kobietom defaworyzowanym na rynku pracy. Uczestnicy Targów poznają szczegóły misji Dress for Success, której filia działa podhonorowym patronatem Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej. Na stoisku DFS na Torwarze obecna będzie Anika Strzelczak-Batkowska – dyrektor marketingu Dress for Success z wolontariuszkami, które będą zachęcały uczestniczki Targów do włączenia się w działania na rzecz kobiet potrzebujących wsparcia w zakresie edukacji i wizerunku. Przy obecności firmy szkoleniowej Evolutio oraz portalu modnaseniorka.pl panie odwiedzające stoisko zostaną wtajemniczone w zasady dress codu, uzyskają poradę względem kształtowania własnego stylu w pracy i poza nią, dowiedzą się jak sobie radzić w sytuacjach oficjalnych oraz w jaki sposób podkreślić dojrzałość i doświadczenie, by stały się one atutem. Jednocześnie Dress for Success podsumuje projekt "Wolontariat dodaj do ulubionych!" realizowany w ramach Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W środę 26 września zmiana dekoracji. Tym razem seniorzy zapoznać się będą mogli z realnymi scenariuszami ratującymi niejedno życie. Pierwsza pomoc przedmedyczna zostanie zaprezentowana „na żywo” z udziałem trenerów Medu w tym Marcina Sobieckiego – ratownika medycznego, doktoranta Uniwersytetu Medycznego oraz właściciela firmy szkoleniowej. Krok po kroku zostanie zademonstrowany sposób, jak pomóc w danej sytuacji. Osoby zainteresowane zostaną zaproszone do zadawania pytań, a także uzyskają możliwość  przećwiczenia omawianych kwestii na manekinach czy używając zestawów do pozoracji.

Seniorów nie tylko interesują kwestie własnego bezpieczeństwa, ale często jako babcie czy dziadkowie opiekują się wnukami. Dlatego też program uwzględni niezwykle  różnorodną tematykę m.in.: prowadzenie resuscytacji z wykorzystaniem AED (automatycznego defibrylatora) u osoby dorosłej i dziecka, zaopatrywanie ran, urazów i krwotoków, rozwiązywanie problemów typowych dla cukrzycy, chwyty i dźwignie do przewracania osób nieprzytomnych oraz wiele innych.

Niepowtarzalna okazja, niezapomniane wrażenia – wszystko po to, by życie było i piękne i bezpieczne!

Targi Aktywni 50+, odbywające  się 24-26 września na Torwarze, przygotowywane są przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i towarzyszą Konwencji: Międzypokoleniowe Dni Aktywności organizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z udziałem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Zdrowia. Konwencja stanowi kulminacyjny punkt obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej ER 2012. Targi Aktywni 50+ w Poznaniu odbywają się od dwóch lat.

Więcej: http://50plus.warszawa.mtp.pl/pl/

Avatar photo

Napisane przez Modyline

62% użytkowników nigdy nie słyszało o najbardziej niebezpiecznych zagrożeniach

Plast – Box SA produkuje wiadra dla austriackiej marki Schachinger