w , ,

Targi Aedificium 2012, czyli jak chronić zabytki

– Promocja konserwacji zabytków w czasach kryzysu jest konieczna. W Polsce jest kilka spotkań poświęconych temu zagadnieniu, ale są organizowane na mniejszą skalę. Targi Aedificium mają ogólnopolski zasięg oraz ambicje by zapraszać gości z zagranicy i w ten sposób stać się międzynarodowym wydarzeniem. Na Targach zostanie zaprezentowany pełen zakres działań związanych z odnową i utrzymaniem obiektów zabytkowych. – mówi prof. Ireneusz Płuska z krakowskiej ASP.

Targi i konferencja naukowa

Organizator wystawy, czyli Targi w Krakowie podpowiedzą właścicielom i zarządcom budynków jak poradzić sobie z problemami natury administracyjnej, jak unowocześnić, czy odremontować obiekt, by być w zgodzie z wymogami sztuki konserwatorskiej i budowlanej jednocześnie. Uczestnicy Targów Aedificium dowiedzą się również jak sprawnie przeprowadzić planowaną inwestycję, jak ją sfinansować, jakich materiałów użyć i jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

Targom towarzyszyć będzie konferencja naukowa, której tematem będą najbardziej aktualne odkrycia konserwatorskie oraz strefa pokazów praktycznych obejmująca techniki konserwatorskie. Uczestnicy konferencji dowiedzą się m.in. o:

• tajnikach konserwacji malowideł (fresków) bizantyjsko-ruskich w Sandomierzu,
• koncepcji i realizacji przebudowy podziemi Rynku Głównego oraz stworzeniu tam muzeum,
• sposobach postępowania z architekturą drewnianą (np. kościołami),
• estetyce w konserwacji,
• procesie renowacji Ogrodu królowej Bony na Wawelu (najstarszego zachowanego ogrodu ozdobnego w Polsce),
• sposobach pozyskiwania zleceń konserwatorskich,
• technikach konserwacja metalu,
• tajnikach efektownego oświetlania zabytków.

Ponadto jeden ze znakomitych partnerów Targów jakim jest Muzeum Narodowe (Laboratorium Analiz i Nieniszczących Badań Obiektów Zabytkowych) proponuje następującą tematykę wykładów:

• działania konserwatorskie w Sukiennicach, Pałacu Ciołka, Pałacu Czapskich w Krakowie,
• audyt energetyczny,
• radiomonitoring,
• ramy mikroklimatyczne,
• cementy romańskie (przy współpracy Instytutu Katalizy Polskiej Akademii Nauk).

Dla kogo Targi?

Zakres ekspozycji targów Aedificium obejmuje m.in.: podmioty obsługujące nieruchomości, inwestorów, firmy remontowo-budowlane, firmy konserwatorskie, pracownie specjalistyczne, archeologiczne, podmioty obsługujące budowy, handlarzy nieruchomościami, podmioty sporządzające dokumentację zabytków. Na Targach pojawią się również organizacje, instytucje pozarządowe, firmy z przyrządami, narzędziami
i techniką konserwatorską oraz z materiałami budowlanymi.

Do odwiedzenia Targów zostaną zaproszeni zarządcy nieruchomości, przedstawiciele zarządów nieruchomości gminnych, wspólnot mieszkaniowych, właściciele obiektów zabytkowych, parafie, pośrednicy nieruchomości, inwestorzy budowlani, przedstawiciele szkół kształcących na kierunkach powiązanych z tematem targów, pracowni konserwatorskich i artystycznych, firm remontowo-budowlanych, firm doradczych i konsultanckich, banków oraz instytucji finansowych, firm sprzątających, dozorujących oraz firm bieżącej konserwacji, mediów branżowych i specjalistycznych.

Kraków – idealne miejsce dla Aedificium

Spotkajmy się w miejscu, w którym wielowiekowa tradycja, bogata kultura i piękno unikalnej architektury sprzyja dobrym relacjom biznesowym i partnerskim. Aedificium 2012 to bez wątpienia obowiązkowa impreza w kalendarzu firm zajmujących się przywracaniem pierwotnej świetności i piękna obiektów zabytkowych, pragnących inwestować w obiekty zabytkowe lub ich otoczenie.

Partnerami Targów Aedificium zostały tak znakomite instytucje jak wspomniane wcześniej Muzeum Narodowe oraz m.in. Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Politechnika Krakowska i Wojskowa Akademia Techniczna.

Sprawdzony organizator

Targi w Krakowie Sp. z o.o. są największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem targów i kongresów. Firma od kilkunastu lat organizuje najważniejsze, branżowe imprezy – największe Targi Narzędzi i Obrabiarek w południowej Polsce Eurotool®, Targi Stomatologiczne Krakdent®, Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii Horeca®, czy niepowtarzalne Targi Książki.

Avatar photo

Napisane przez Grupa PRC

Polycom i Microsoft na wspólnym webinarze

Przez innowacyjność do sukcesu z „Farmerem”