w

Szkolenie szkoleniowców branży transportowej

Tematyka dwudniowego spotkania była bardzo szeroka i dotyczyła także bieżących tematów, którymi żyje środowisko. Podczas szkoleń eksperci Stowarzyszenia mówili m.in. o nowoczesnych formach nauczania, metodach zapewniających wysoką jakość szkoleń, zmianach w przepisach oraz nowych wymaganiach wobec osób nadzorujących kursy na kwalifikację wstępną i szkolenia okresowe.

Patrycja Grodzicka, kierownik Działu Szkoleń i Rozwoju zaprezentowała nowy projekt Stowarzyszenia: Akademię Trenera-Wykładowcy. – To szkolenie obejmuje m.in. zagadnienia metodyki i dydaktyki nauczania, w tym podstawy andragogiki i retoryki – tłumaczyła podczas wykładu Patrycja Grodzicka. – Po jego zakończeniu każdy z uczestników otrzymuje certyfikat trenera-wykładowcy oraz zaświadczenie o odbytym kursie zawierające listę poruszanych tematów z liczbą przeznaczonych na nie godzin, a także informację o wyniku egzaminu z wiedzy teoretycznej.

Z dużym zainteresowaniem branżowcy wysłuchali także wykładu na temat metod pozyskiwania nowych klientów. – Jeżeli wierzyć statystykom, w tym roku największa będzie grupa kierowców, którą trzeba będzie przeszkolić w ramach szkoleń okresowych. Już mamy sygnały, że liczba „okresówek” wzrasta, choć apogeum przypadnie prawdopodobnie znów na koniec lata – mówił Krzysztof Ledzion z zarządu Stowarzyszenia.

Podczas konferencji pojawił się również Kuba Bielak – dziennikarz TVN Turbo znany m.in. z programu „Jazda polska”. Wystąpił jako oficjalna "twarz" Systemu SPS, który wprowadza zupełnie nowy standard nauczania do kursów na prawo jazdy. Specjalny gość rozdał ponad 350 plakatów promujących ośrodki stosujące System. – Kuba Bielak to bardzo dobry wybór, rozpoznawalna twarz. Na pewno pomoże wypromować SPS wśród młodych kierowców – mówił Michał Bartczak z OSK Autodriver.  

Wielu z zaproszonych gości uczestniczyło w konferencji Stowarzyszenia kolejny rok z rzędu. – Ale za każdym razem dowiadujemy się czegoś nowego. Z jednej strony mamy okazję pogłębić wiedzę na temat nowych przepisów, a z drugiej – dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości – mówił Władysław Strzyżewski z Fundacji Akademii Transportu z Bydgoszczy. – Wszystko wskazuje na to, że rynek się powoli stabilizuje. Im bardziej teraz skupimy się na jakości, tym szybciej odczujemy pozytywne tego skutki.

Napisane przez Tołkacz Bolesław

Charytatywne Malowanie Jaj w Arkadach Wrocławskich

Kaspersky Lab publikuje raport o ewolucji spamu w 2010 r.