w

Samsung i DESA Unicum zapraszają na DESA Design Days

DESA Design Days to odbywające się 24 września wydarzenie poprzedzające aukcję designu w DESA Unicum, które będzie doskonałą okazją do tego, aby spotkać się i porozmawiać z ekspertami z branży, a także obejrzeć wystawę, na której znajdą się licytowane podczas aukcji obiekty. Jednym z nich będzie wyjątkowa, łącząca świat technologii i sztuki, lodówka Samsung Bespoke. 

Aukcja w DESA Unicum 

Wśród obiektów licytowanych na aukcji w DESA Unicum „Design. Piękno w użyciu”, pojawi się lodówka będąca efektem współpracy Samsung z francuskim artystą Thibaud Herem. Będzie to pierwsza taka licytacja w Polsce. Lodówka Bespoke, bo o niej mowa, składa się z 3 modułów oraz 3 ekskluzywnych paneli frontowych przedstawiających artystyczne ujęcia rezydencji królewskiej w Fontainebleau. Jej design w połączeniu z funkcjonalnością sprawia, że jest to wyjątkowy przedmiot sztuki użytkowej. Linia lodówek Bespoke zdobyła uznanie na całym świecie ze względu na możliwości związane z personalizacją, a jej wygląd i rozmiar mogą zmieniać się na przestrzeni czasu, tak jak zmieniają się potrzeby użytkownika.

Finał aukcji „Design. Piękno w użyciu” odbędzie się 26 września o godz. 19:00. Całkowity dochód z licytacji lodówki przekazany zostanie na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie i projekt „Autoportrety XXI” wspierający współczesnych polskich artystów oraz pozwalający zbudować nową kolekcję do zbiorów MNW.

Event i wystawa przedaukcyjna

Zarówno lodówkę, jak i inne licytowane obiekty, będzie można oglądać na wystawie, która rozpocznie się 19 września i potrwa aż do dnia aukcji. Kulminacyjnym momentem wystawy, a zarazem gratką dla wszystkich miłośników designu, będzie odbywające się 24 września całodniowe wydarzenie DESA Design Days, na program którego składają się m.in. spotkania z ekspertami designu i projektantami oraz oprowadzanie po wystawie. Od pierwszej edycji Design Days w DESA Unicum, promujące wiedzę na temat wzornictwa przemysłowego i sztuki przedmiotu, cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów sztuki użytkowej oraz kolekcjonerów. Udział w wydarzeniu to nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy na temat współczesnego designu i inspiracji, ale także do przyjrzenia się z bliska obiektom, które chcielibyśmy zobaczyć w swojej domowej przestrzeni.

 

DESA Unicum to lider wśród domów aukcyjnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, którego historia sięga lat 50. XX wieku. Na koniec 2021 roku DESA Unicum była 8. domem aukcyjnym w Europie. W 2021 roku DESA Unicum zorganizowała 202 aukcje (stacjonarne i online, z uwzględnieniem 9 aukcji charytatywnych), podczas których wylicytowano obiekty o łącznej wartości ponad 280 mln zł.

DESA Design Days, 24 września w DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A w Warszawie 

 

Licytować online można już teraz: https://desa.pl/pl/

Wielki potencjał rynku ładowania pojazdów elektrycznych

Dlaczego mała motoryka mała ma tak wielkie znaczenie?