w , ,

Rekord świata w najszybszym przejściu gry Doom Eternal z rozwiązaniem Kaspersky

Zwycięzca zawodów speedrunningowych ukończył grę w jedną godzinę, osiem minut i 52 sekundy – czyli w czasie o 48 sekund krótszym niż poprzedni rekordzista. Xiae rywalizował na sprzęcie z zainstalowanym oprogramowaniem Kaspersky Internet Security oraz włączonym trybem gracza, który nie obciąża zasobów komputera oraz blokuje komunikaty mogące przeszkadzać w grze.

Otwartą konkurencję „Break The Record: LIVE” obejrzało 196 000 unikatowych widzów. O pulę nagród o wartości 8 000 dolarów walczyło siedmiu speedrunnerów specjalizujących się w grze DOOM Eternal.

Jak wskazuje sama nazwa, speedrunnerzy muszą wykazać się szybkością i zoptymalizować wszystko, co robią podczas gry. To samo dotyczy wykorzystywanego przez nich systemu oraz oprogramowania – nic nie może spowolnić działania gry czy przeszkodzić w rozgrywce, łącznie z zainstalowanym rozwiązaniem bezpieczeństwa. Pozwala na to specjalny tryb gracza wbudowany w rozwiązania konsumenckie firmy Kaspersky. Jego włączenie optymalizuje skanowanie antywirusowe i pobieranie aktualizacji, a także blokuje wyświetlanie powiadomień, w efekcie czego ochrona nie przeszkadza graczowi ani nie pochłania zbyt wielu zasobów procesora.

Grałem z uruchomionym trybem gracza firmy Kaspersky i pobiłem rekord świata — idealnie. Aby rozwiązanie antywirusowe spełniało moje oczekiwania, nie może mi się naprzykrzać komunikatami i nie mogę odczuwać, że robi cokolwiek w systemie podczas gry. Kaspersky Internet Security spisał się wyśmienicie – powiedział Xiae, zwycięzca zawodów.

Nowy rekord doskonale pokazuje istotę naszego produktu. Doom Eternal jest wymagającą grą pod względem zasobów komputerowych, a przy prędkości, z jaką grają speedrunnerzy, nie można pozwolić sobie na błędy czy spowolnienia. Jesteśmy zaszczyceni, że Xiae zdecydował się rywalizować w zawodach przy włączonym trybie gracza w naszym produkcie, i cieszymy się, że nie zawiedliśmy jego zaufania – powiedział Andrew Winton, odpowiedzialny za marketing w firmie Kaspersky.

Tryb gracza jest dostępny w linii produktów firmy Kaspersky przeznaczonych dla klientów indywidualnych, która obejmuje Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky Total Security. Więcej informacji na temat tych produktów znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-domu.

Informacja dot. znaku handlowego

DOOM oraz powiązane logo stanowią zarejestrowane znaki handlowe lub znaki handlowe firmy id Software LLC w Stanach Zjednoczonych oraz/lub innych krajach.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Napisane przez Kupczyk Piotr

Europ Assistance z “Tarczą Epidemiczną Plus”

Cyberprzestępcy wykorzystują legalne narzędzia w 30% udanych cyberincydentów