w ,

Przed nami wielkie święto królowej sportu

W Superlidze Drużynowych Mistrzostw, której sponsorem krajowym został ANWIL, włocławska spółka z Grupy ORLEN, wystartuje silna reprezentacja Polski. O najwyższe trofeum zawalczą m.in. rekordzista kraju w skoku o tyczce – Piotr Lisek, mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów z Berlina – Justyna Święty-Ersetic oraz wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem z Pekinu – Piotr Małachowski.
W ekipie 54 zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy znalazło się aż 18 wspieranych przez PKN ORLEN.

Lekkoatletyka jest wiodącą dyscypliną, którą w ramach przyjętej strategii marketingowej sponsoruje PKN ORLEN oraz spółki należące do grupy kapitałowej Koncernu. W ich gronie jest także ANWIL.

Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A. podkreśla: – Od lat angażujemy się w rozwój lekkiej atletyki zarówno na szczeblu amatorskim, jak i zawodowym. Dzięki sponsorowanym przez nas imprezom – Bieg Kujawiaka i ANWIL Półmaraton Włocławek – do miasta co roku przyjeżdża blisko pół tysiąca biegaczy z całego kraju. To wkład spółki w popularyzację aktywności fizycznej, a także umacnianie pozycji Kujaw i Pomorza na sportowej mapie Polski. Wspierając organizację Drużynowych Mistrzostw Europy, najważniejszej tegorocznej imprezy lekkoatletycznej na Starym Kontynencie, włączamy się w promocję regionu również na arenie międzynarodowej.

Tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Europy to ważny punkt obchodów 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dla lekkoatletów ze Starego Kontynentu będą one również jednym z ostatnich sprawdzianów formy przed rozgrywanymi na jesieni mistrzostwami świata w Dosze.

Napisane przez ANWIL S.A.

Trzy lata więzienia dla hakera odpowiedzialnego za włamania na konta raperów i gwiazd sportu w…

Wakacje w cenie mieszkania