w

Prosto z morza w słusznej sprawie

Czy wiesz, że pijąc wodę, możesz przyczynić się obrony dzikiej przyrody oceanu? Z nową limitowaną edycją Waterdrop jest to możliwe! 10% z każdej sprzedanej szklanej butelki wspiera operację Czyste Fale, która jest realizowana w ramach kampanii międzynarodowej organizacji Sea Shepherd i występuje przeciwko zanieczyszczaniu oceanu plastikiem.

Wiadomość w butelce

Dorosły człowiek w 60% składa się z wody, u dzieci ten procent jest nawet wyższy, ponieważ wynosi 65-75%. Woda to życie, nasza gwarancja przetrwania. Czy zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo jest obecnie zanieczyszczona? W naszych oceanach pływa ponad 150 milionów ton plastiku. Szacuje się, że do 2050 roku może go być więcej niż ryb. Przykładów nie trzeba szukać na Pacyfiku. Szacuje się, że ok. 5% rocznej światowej produkcji plastiku, trafia do Bałtyku. Należy pamiętać, że problem ten nie dotyczny tylko zwierząt żyjących w zanieczyszczonych wodach, lecz  także każdego z nas. Tak zwany mikroplastik zjadamy wraz z pożywieniem, wdychamy z powietrzem, wnika do gleby, jest już nawet w arktycznym lodzie. Uwolnione z plastiku związki mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka i katalizować wystapienie innych chorób. Międzynarodowa organizacja non-profit Sea Shepherd mówi plastikowi i zanieczyszczeniu dzikiej przyrody morskiej stanowcze nie! Jej członkowie poświęcają czas na walkę o ochronę zagrożonych gatunków zwierząt i ich siedlisk morskich. Akcje Sea Shepherd bronią wieloryby, delfiny, foki, rekiny, pingwiny, żółwie i ptaki wodne przed kłusownictwem, połowami i niewolą. 

Będąc świadomym konsumentem możemy aktywnie walczyć z zanieczyszczeniem. Wystarczy, że zminimalizujemy zużycie jednorazowych opakowań, np. butelek po napojach, tacek, sztućców, rurek, środków higienicznych. Nie wiąże się to z żadnymi wyrzeczeniami, a jedynie ze świadomym wyborem. Chrońmy oceany, używając szklanych butelek wielokrotnego użytku, papierowych i drewnianych zamienników, stosujmy się do zalecen recyklingu. Nasza zakupowa determinacja w dłuższym okresie czasu może zdziałać wiele dobrego.

Szklana butelka Sea Shepherd

Waterdrop Sea Shepherd to przede wszystkim unikalna butelka w oszronionym kolorze morskiej toni. Została wykonana z wytrzymałego szkła borokrzemowego. Wyróżnia ją wysoka jakość i szczelna zakrętka wykonana ze stali nierdzewnej. Nie ma tu więc miejsca na gram plastiku. Kształt butelki zaprojektowano tak, aby idealnie leżała w dłoni, nawet przy pojemności 600 ml.

Rozpocznij swoją przygodę z odpowiednim nawodnieniem i znajdź jedną z 20 wiadomości w butelce Sea Shepherd z ukrytą nagrodą. Limitowana edycja już dostępna na stronie Waterdrop.

Napisane przez PlanetPartners

Uporządkuj swoje marzenia… na mapie

Bolt uruchamia hulajnogi i rowery elektryczne w Piastowie