w

Prawie 17 litrów krwi zebrane!

Krew można oddawać bez uszczerbku dla zdrowia, ratując innym życie. Co roku transfuzji krwi potrzebują setki ludzi. Jednorazowo od krwiodawcy pobierane jest 450 ml. Warto jednak podkreślić, że do operacji serca (np. operacja wszczepiania pomostów naczyniowych – bypass) potrzeba aż 6 jednostek krwi, a do przeszczepu wątroby nawet 20. Najwięcej krwi potrzebują ofiary wypadków drogowych (urazy wielonarządowe, masywne krwotoki), nawet 50 jednostek. Przy tak dużym zapotrzebowaniu, ważne jest zapewnienie bezpiecznych rezerw krwi, a do tego niezbędni są Krwiodawcy i ich donacje.

Europ Assistance Polska nie będąc obojętna na tak ważne potrzeby społeczne kolejny raz

przyłączyła się do akcji krwiodawstwa. Już od rana przed siedzibą firmy ustawiła się długa kolejka kandydatów na krwiodawców. Krew mogli oddać nie tylko pracownicy Europ Assistance Polska, ale również inne osoby, które oddając krew zechciały pomóc wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Akcję możemy uznać za bardzo udaną, wspólnie zebraliśmy ponad 16 litry krwi. Dzięki akcji krwiodawstwa na mokotowskim Mordorze, możliwe będzie przeprowadzenie np. jednego przeszczepu wątroby, czy sześciu operacji serca.

Europ Assistance Polska od 2009 roku wspiera Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i promuje ideę krwiodawstwa.

Zdrowie to jeden z bardzo ważnych aspektów, na które zwracamy uwagę w naszej firmie. 
To jeden z czterech głównych obszarów, obok Podróży, Domu i Rodziny oraz Samochodu, w którym realizujemy nasze usługi pomocy. Nie pozostajemy więc obojętni na potrzeby innych, szczególnie w tej sferze społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspierając Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w szerzeniu idei honorowego oddawania krwi, wspieramy też wspaniałą ideę ludzkiej solidarności i pomocy potrzebującym, wymagającej tak szczególnego daru. Traktujemy to jako zaszczyt i przywilej – mówi Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska.

Oddawanie krwi jest istotne dla zdrowia i życia wielu pacjentów. Niestety nie zawsze o tym pamiętamy. Warto odwiedzać regularnie stronę www.rckik-warszawa.com.pl, gdzie w czytelny sposób przedstawiony jest aktualny stan rezerw krwi.

Masywny 13-dniowy atak DDoS botnetu na serwis streamingowy

Rosnące koszty i wieloletnie skutki finansowe naruszeń bezpieczeństwa