w

PPL Ambasadorem Polskiej Gospodarki

Uroczysty finał odbył się w poniedziałek 16 maja w Pałacyku MSZ w Warszawie. Laureaci odebrali dyplomy z rąk Beaty Stelmach, wiceminister spraw zagranicznych i Marka Goliszewskiego, prezesa BCC.

Najważniejszym celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania polskich przedsiębiorców w promocję Polski na arenie międzynarodowej, jako wiarygodnego partnera gospodarczego. Kapituła wyróżnia firmy osiągające sukcesy na rynkach międzynarodowych, promuje wysokie standardy ekonomiczno-finansowe i dobre praktyki biznesowe w kontaktach zagranicznych. Konkurs służy także zacieśnianiu współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich instytucji odpowiedzialnych za promowanie Polski, polskiej gospodarki, kultury i inicjatyw społecznych, polegającej m.in. na rozwoju wzajemnych kontaktów i wymianie informacji.

Porty Lotnicze, jako przedsiębiorstwo zarządzające Lotniskiem Chopina w Warszawie, wyróżnione zostały jako wiarygodny partner firm zagranicznych wspierający dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy, przyczyniający się do rozwoju gospodarczego kraju, oraz budujący kapitał zaufania wobec Polski i Polaków w świecie.

Tytuł „Ambasadora Polskiej Gospodarki” przyznany został Portom Lotniczym już po raz drugi. Poprzednio – w II edycji konkursu w 2010 r.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. W 2010 r. obsłużyło ponad 8,7 mln pasażerów, co stanowi ponad 42 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w kraju. W ubiegłym roku Lotnisko Chopina otrzymało godło „Firma Przyjazna Klientowi” za wyróżniający się poziom nowoczesnej i profesjonalnej obsługi klienta oraz tytuł „Business Superbrand” jako jedna z najsilniejszych marek biznesowych na polskim rynku.

Avatar photo

Napisane przez Przemyslaw Przybylski

Znakomite wyniki serwerów Oracle SPARC w najnowszych testach wydajności

Kaspersky Lab ostrzega przed niebezpiecznym szkodliwym programem dla Windowsa