w ,

Polska Piłka: Lech wyprzedza Legię w rankingu medialności

O Lechu ukazało się prawie 3 tys. publikacji w prasie i internecie. Tylko o kilkadziesiąt razy mniej w medialnych przekazach wystąpiła Legia. W ubiegłym miesiącu to te dwa kluby zdominowały T-Mobile Ekstraklasę, uzyskując wyraźną przewagę nad resztą stawki. O trzecim Śląsku Wrocław pojawiło się 2,4 tys. publikacji, a więc znacząco mniej niż na temat pierwszej dwójki. Czwartą lokatę zajęła Wisła Kraków (2,3 tys.), która w październikowym zestawieniu była druga.
 
Zainteresowanie ligą – mierzone liczbą publikacji – w listopadzie nieznacznie spadło. Analitycy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” łącznie przeanalizowali 14,7 tys. materiałów – o 0,9 tys. mniej w porównaniu do października. Jednak przeważająca część klubów zanotowała wzrost publikacji. To rezultat większej liczby tekstów dotyczących kilku lub wszystkich drużyn T-Mobile Ekstraklasy, które pojawiają się zwłaszcza w okresach podsumowań.
Na czele rankingu medialności dotyczącego I ligi bez zmian. W dalszym ciągu (szósty miesiąc z rzędu) prowadzi Cracovia, która wyprzedza Arkę Gdynia. Trzecie miejsce z ubiegłego miesiąca zachowała Warta Poznań. Przewaga Cracovii osiągnęła takie rozmiary, że liczba materiałów na jej temat w samej prasie jest większa aniżeli suma publikacji prasowych i internetowych o Warcie Poznań. Daleko poza podium w listopadzie spadła Flota Świnoujście. Klub, który jeszcze przed miesiącem zajmował drugie miejsce, obecnie znalazł się dopiero na dziewiątym.
W rywalizacji polskich bramkarzy występujących w czołowych klubach zagranicznych ponownie na prowadzenie wysunął się Wojciech Szczęsny. Golkiper Arsenalu Londyn wyprzedził Przemysława Tytonia i Tomasza Kuszczaka. Jego przewaga jest obecnie bardzo wyraźna – wynosi około stu publikacji. Tuż za podium tej klasyfikacji znaleźli się Artur Boruc i Łukasz Fabiański.
Badanie „Polska Piłka” prowadzone jest na podstawie monitoringu 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej oraz 20 najpopularniejszych portali internetowych. W listopadzie 2012 przeanalizowano 14,7 tys. publikacji. Łącznie od początku badania – czyli od 1 marca 2010 do 30 listopada 2012 analitycy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wzięli pod uwagę 460 tys. informacji.

Pełen raport: "Polska Piłka – listopad 2012"

Avatar photo

Napisane przez Marlena Sosnowska

Sprawdź promile – pobierz darmowy alkomat jeszcze przed Świętami

Toruński rower miejski