w

„Pol-lighting” – czyli jak wspólnie dbać o interesy ogółu

W chwili obecnej „Pol-lighting” zrzesza firmy reprezentujące 80% polskiego rynku źródeł światła i profesjonalnego sprzętu oświetleniowego, w tym: AGA Light S.A.; BEGA Limburg; ES-SYSTEM. SA ; ES-SYSTEM Wilkasy Sp. z o. o.; GOLLAND Sp.z.o.; HELIOS Fabryka Żarówek Sp z o.o.; IMPERIAL Sp.J; LUG SA; NARVA Sp zoo; OSRAM Sp zoo; PHILIPS LIGHTING SA Oddział w Pile ; PHILIPS LIGHTING SA Oddział w Kętrzynie ; SCHREDER Sp. zoo, SITECO LIGHTING Sp z oo; THORN LIGHTING Sp z o o. Łącznie członkowie Pol-lighting zatrudniają w Polsce ponad 7000 osób, co stanowi 70% ogółu zatrudnionych w przemyśle oświetleniowym.

Podstawowym zadaniem „Pol-lighting” jest szerzenie wiedzy oświetleniowej i prezentowanie niezależnych, rzetelnych i obiektywnych informacji na temat źródeł energii. Związek w imieniu członków współdziała z instytucjami administracji publicznej, instytucjami badawczo-naukowymi oraz osobami, które podejmują decyzje w zakresie oświetlenia. – Działania te mają na celu wykorzystanie potencjału rozwojowego branży oświetleniowej do podnoszenia innowacyjności i konkurencyjności gospodarki – podkreśla Narcyza Barczak-Araszkiewicz Dyrektor Generalny Polskiego Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pol-lighting. – Związek wskazuje na rozwiązania z zakresu poprawy efektywności wykorzystania energii na cele oświetleniowe, które muszą być realizowane łącznie z zapewnieniem odpowiednich wymogów jakościowych, funkcjonalnych i ekologicznych. Wykorzystanie wiedzy i doświadczenie branży decyduje o tym, że europejskie i krajowe strategie rozwoju są realizowane efektywnie, na zasadach WIN-WIN tj. z korzyścią dla wszystkich uczestników. Zadaniem związku jest także współpraca z europejskimi organizacjami branżowymi w celu formułowania postulatów i reprezentowania branży oświetleniowej na forum Unii Europejskiej, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące kierunków rozwoju gospodarczego . . Bierzemy udział w konsultacjach społecznych projektów ustaw istotnych z punktu widzenia branży , ostatnio dotyczących nowej ustawy o efektywności energetycznej, która niebawem wejdzie w życie.

Związek producentów nie reprezentuje interesów żadnej z firm członkowskich. „Pol-lighting”, jest platformą wymiany informacji i wypracowywania opinii ,które są dostępne dla obywateli poprzez stronę internetową oraz prezentacje na konferencjach o tematyce związanej z oświetleniem. Jest to także miejsce, gdzie wykuwa się jeden, wspólny głos polskiej branży oświetleniowej prezentowany w organizacjach europejskich, a za ich pośrednictwem na forum Unii Europejskiej. „Pol-lighting” należy do europejskich organizacji CELMA – europejskiej federacji zrzeszającej organizacje narodowe producentów opraw oświetleniowych i komponentów oświetleniowych , oraz europejskiej organizacji producentów źródeł światła ELC.

Avatar photo

Napisane przez RedPen

Grupa PTWP SA będzie szkolić studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Oświetlenie LED – dobre czy niedobre?