w

Pierwsze termosublimacyjne drukarki Epson SureColor SC-F

Nowe modele, będące pierwszymi drukarkami termosublimacyjnymi Epson, są zarazem pierwszymi, w których wszystkie elementy, od atramentu i głowicy po obudowę i akcesoria dodatkowe zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez jedną firmę.

W połączeniu z wysokiej jakości drukiem o rozdzielczości do 720 x 1440 dpi na wszystkich głównych rodzajach papieru do wprasowywania, stanowi to gwarancję jakości, wydajności i niezawodności w działaniu oraz niskich całkowitych kosztów eksploatacji.

Modele SureColor SC-F to trwałe i solidne drukarki ze standardowym zestawem kolorów CMYK i układem do ładowania  rolki z nośnikiem, umożliwiające tworzenie wydruków o różnorodnych zastosowaniach. Zadaniem średnio- i wysokonakładowej 64-calowej drukarki SureColor SC-F7000 oraz nisko- i średnionakładowej 44-calowej drukarki SureColor SC-F6000 jest wydajna produkcja wysokiej jakości nadruków na miękkich szyldach, odzieży sportowej, ubraniach, akcesoriach, materiałach promocyjnych i gadżetach. Innowacyjny układ do ładowania rolki z nośnikiem przez jednego operatora i funkcje konfiguracji – takie jak automatyczne naprężanie nośnika i intuicyjny panel sterowania LCD – sprawiają, że obsługa drukarek jest prosta, a ich konfiguracja zajmuje niewiele czasu.

W przypadku obu modeli szybkość drukowania wynosi od 16 do 57 m2/h, w zależności od przeznaczenia[1]. Każda z drukarek zawiera zintegrowany i pojemny (1,5 l) system zasilania w atrament, który można bez trudu uzupełniać. Ponadto automatyczny odbiornik – standardowy dla modelu SC-F7000 i opcjonalny dla SureColor SC-F6000 – umożliwia niemal nieprzerwaną produkcję przy minimalnych przestojach na konserwację.

Głowica drukująca MicroPiezo TFP® firmy Epson, która jest rozwiązaniem stosowanym już w drukarkach termosublimacyjnych innych producentów, gwarantuje dokładność, powtarzalność i niezwykłą trwałość wydruku. Wszystko to, w połączeniu z nowym, specjalnie opracowanym atramentem wodnym –  UltraChrome DS firmy Epson – pozwala tworzyć niezwykłe obrazy o żywych kolorach, intensywnych czerniach, ostrych konturach i płynnej gradacji. Wydruki na tkaninach uzyskane dzięki drukarkom z serii Epson SureColor SC-F są także niezwykle odporne na działanie światła i pranie, a także na ścieranie i pot.

Tomasz Kuciński, menedżer produktu z polskiego oddziału firmy Epson Europe, mówi: „Druk cyfrowy na tkaninach zajmuje nadal  mniej niż 2% rynku, ale znajduje on coraz większe zastosowanie. Naszym celem jest zwiększenie tego udziału procentowego przez dostarczanie profesjonalistom w tej dziedzinie, najbardziej niezawodnych i oszczędnych rozwiązań, co ma przyczynić się do wzrostu produkcji w krótkich cyklach, w pełni obsługiwanej przez firmę Epson –zapewni to spójność i wysoką jakość wydruków”.

„Nowe modele SureColor SC-F6000 i SC-F7000 wypełniają lukę na rynku drukarek termosublimacyjnych: jest to sprzęt do różnych zastosowań, wspierany przez fachową wiedzę i pomoc techniczną firmy Epson. Jest to dla nas dopiero początek – w przyszłości planujemy wprowadzenie większej liczby produktów tego typu” – dodaje Tomasz Kuciński.

Cena urządzeń nie jest jeszcze znana.

Główne cechy

(SC-F7000)

(SC-F6000)

Wydajne, niezawodne i wszechstronne drukarki termosublimacyjne

64-calowa

44-calowa

Stworzona przez firmę Epson, aby zapewnić możliwie największą wydajność przy niskim całkowitym koszcie posiadania

Sprawdzona głowica drukująca MicroPiezo TFP firmy Epson gwarantująca wysoką efektywność,  rozdzielczość do 720 x 1440 dpi i umożliwiająca uzyskanie wydruku o wysokiej trwałości

Wydruk w kolorach CMYK na wielu różnych rodzajach papieru termosublimacyjnego

Szerokość wydruku

do 64 cali

Szerokość wydruku

do 44 cali

Układ do ładowania rolki z nośnikiem przez jednego operatora z dostępem z przodu

Układ do ładowania rolki z nośnikiem przez jednego operatora z dostępem z tyłu

Automatyczna kontrola napięcia nośnika

Szybkość do 57 m2/h w trybie roboczym, 28 m2/h w trybie produkcyjnym, 16 m2/h w trybie wysokiej jakości1

Zintegrowany, łatwy w obsłudze system zasilania w atrament (o pojemności 1,5 l) gwarantujący długi czas pracy drukarki, którego konserwacja zajmuje niewiele czasu

Automatyczna rolka podajnika, gwarantująca długi czas pracy i zmniejszająca ryzyko zniszczenia drukowanych materiałów

Opcjonalnie

Opcjonalny układ podawania nośników do ciężkich rolek o masie do 80 kg

Atrament wodny UltraChrome DS firmy Epson umożliwiający tworzenie obrazów o żywych kolorach, ostrych konturach i płynnej gradacji, niezwykle odpornych na działanie światła i pranie, a także na ścieranie i pot

Łącza Ethernet i USB

Informacje o  firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii obrazowania i innowacyjności. W szerokiej ofercie Epson znajdują się zarówno drukarki atramentowe, jak i projektory 3LCD, czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, firma Epson jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki dostarcza najlepsze możliwe kompaktowe, energooszczędne, precyzyjne rozwiązania dla handlu i przemysłu.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 81 000 pracowników w 97 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

Wizja środowiskowa 2050http://eco.epson.com

Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Firma Epson Europe zatrudnia 1594 pracowników, a jej sprzedaż w roku obrachunkowym 2010 wyniosła 1583 miliony euro. www.epson-europe.com

Dodatkowych informacji udzielają:

INDALO Public Relations

Zbigniew Blewoński

tel. 501 772 619           

e-mail: [email protected]


[1] Dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia. W celu uzyskania dalszych informacji skontaktuj się z lokalnym sprzedawcą produktów firmy Epson

Avatar photo

Napisane przez Epson

Darmowe noclegi i wejściówki do łaźni termalnych od Agoda w ramach „Budapest Winter…

Sony partnerem technologicznym wystawy „Co pamięta Milusin?”