w

Oracle udostępnił wersję produkcyjną Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux

Firma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek jądra Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux.
Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 zawiera rozszerzenia zwiększające wydajność i skalowalność, które pozwoliły firmie Oracle osiągnąć rekordowe wyniki w teście wzorcowym bazy danych.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2, oparte na głównym jądrze 3.0.16, jest także wyposażone w usprawnione mechanizmy zarządzania pamięcią i zasobami. Ponadto jest zoptymalizowane pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym.
W tej wersji jądra zaimplementowano także system plików Btrfs, który stanowi standardowy element konfiguracji systemu Oracle Linux. Btrfs obsługuje magazyny danych o pojemności do 16 eksabajtów, jest zoptymalizowany pod kątem obsługi dysków SSD i łatwy do administrowania. Wyposażono go także we wbudowane mechanizmy zapewniania integralności danych.

Klientom, którzy zaabonowali usługę asysty technicznej do systemu Oracle Linux, firma Oracle oferuje także wgląd w przedpremierowe wersje bardzo popularnego mechanizmu do dynamicznego śledzenia DTrace oraz zaawansowanej funkcji do izolowania instancji Linux Containers.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 wchodzi w skład systemów operacyjnych Oracle Linux 5 i 6.

Najważniejsze informacje na temat Unbreakable Enterprise Kernel R2:

  • Udoskonalenia zapewniające wzrost wydajności, wprowadzone w kreatorze harmonogramów, zarządzaniu pamięcią, warstwie systemu plików i w stosie protokołów sieciowych.
  • Testy wydajności: system operacyjny Oracle Linux z jądrem Unbreakable Enterprise Kernel R2 osiągnął ostatnio dwa rekordowe wyniki w testach TPC-C przeprowadzonych na małym i dużym systemie.
  • Dzięki wyposażeniu w system plików btrfs system Oracle Linux może obsługiwać duże pliki i systemy plików, kopie migawkowe oraz sumy kontrolne dla danych i metadanych, zapewnia też zintegrowane zarządzanie macierzami RAID i woluminami.
  • Mechanizm Transparent Hugepages: automatycznie organizuje pamięć w postaci większych jednostek, aby uprościć zarządzanie pamięcią i zwiększyć stabilność obsługi obciążeń wymagających korzystania z dużych zasobów pamięci.
  • Optymalizacja pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym: ten sam obraz jądra Unbreakable Enterprise Kernel R2, z pełną obsługą udostępnionego w konfiguracji monitora maszyn wirtualnych Xen, można wykorzystać do pracy zarówno w trybie wirtualizacji, jak i parawirtualizacji sprzętu.

System operacyjny Oracle Linux z jądrem Unbreakable Enterprise Kernel jest testowany z wykorzystaniem najbardziej wymagających obciążeń na serwerach wielu producentów, w tym na systemach sprzętowo-programowych, takich jak maszyna bazodanowa Oracle Exadata, Oracle Exalogic Elastic Cloud, Oracle Exalytics In-Memory Machine i Oracle Big Data Appliance. Pozwoli to zapewnić znakomitą wydajność i niezawodność tego systemu.

Avatar photo

Napisane przez Pilarska Katarzyna

Pełne odliczenie podatku VAT od zakupu samochodu

Krakowscy rowerzyści powitają wiosnę podczas Masy Krytycznej