w

Oponeo.pl rusza z drugą edycją kampanii Kręci Nas Recykling

Zebranie 31 ton odpadów i 11 487 sztuk zużytych opon, a także posadzone 2 872 drzewa to wymierne efekty pierwszej edycji proekologicznej kampanii Kręci Nas Recykling zainicjowanej przez Oponeo.pl. W tym roku już po raz drugi, we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, lider sprzedaży opon stawia sobie za cel poszerzanie świadomości społecznej w kwestii recyklingu oraz zadbanie o czystość terenów zielonych. 

Podobnie jak w ubiegłym roku, kampania rozpocznie się 21 marca i potrwa do 22 kwietnia. Daty te nie są przypadkowe – 21 marca to początek kalendarzowej wiosny, a 22 kwietnia to międzynarodowy Dzień Ziemi. Organizatorzy dodali do planu wydarzenia dwa nowe punkty, których realizacja będzie kolejną cegiełką, mającą realny wpływ na otaczające nas środowisko.

Edukacja i realne działania

Kampania będzie przebiegać dwutorowo. Jednym z głównych jej elementów jest przeprowadzenie na terenie całej Polski minimum pięćdziesięciu akcji sprzątania odpadów, w tym także zużytych opon. W projekt zaangażowane są również społeczności lokalne. Jednocześnie prowadzone będą działania informacyjne na temat prawidłowej utylizacji i recyklingu opon. Wykaz ekologicznych akcji oraz mnóstwo wiedzy nt. recyklingu opon dostępne są na specjalnie przygotowanej stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling

Również klienci sklepu Oponeo.pl mogą zaangażować się w działania związane z kampanią Kręci Nas Recykling. Wszystkie osoby, które w trakcie trwania kampanii skorzystają z usługi dostawy z montażem w jednym z serwisów partnerskich, oznaczonych na stronie logo kampanii, będą mogły za darmo zostawić w tym serwisie swoje zużyte opony. Zebrane w ten sposób opony trafią do odpowiedniej utylizacji, a dzięki partnerowi strategicznemu akcji, którym jest Grupa Recykl S.A. część zebranych opon zostanie przerobiona na granulat, z którego wykonane zostaną maty izolacyjne i sportowe.

Sadzimy razem drzewa i pomagamy zwierzakom 

Sprzątanie terenu nie jest jedynym celem kampanii Kręci Nas Recykling. Podobnie jak w roku poprzednim Oponeo planuje za każde 4 zebrane opony posadzić 1 nowe drzewo w miejscu wymagającym zalesienia, co przyczyni się do odbudowy lasów w Polsce. Do łącznej liczby zebranych odpadów zostanie wliczone także to ogumienie, które przy okazji wymiany opon trafi do warsztatów oznaczonych logiem kampanii.

W tym roku inicjatorzy akcji postanowili zatroszczyć się również o zwierzęta przebywające w schroniskach. Formą wyróżnienia dziesięciu gmin, które zbiorą największą liczbę odpadów podczas zbiórek, będzie prawo wyboru schronisk dla zwierząt, do których trafi wsparcie finansowe od Oponeo.pl.

#krecinasrecykling #zmieniamyotoczenienalepsze

Wszelkie pytania na temat kampanii, zarówno ze strony dziennikarzy, jak i innych osób zainteresowanych jej szczegółami należy kierować do:

Dominika Dobrowolskiego
[email protected], tel. 697092978

Sebastiena Nowickiego
[email protected], tel. 511800011

OPONEO.PL S.A. zajmuje się sprzedażą online części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg), działając w Polsce i na zagranicznych rynkach. Spółka jest notowana na giełdzie i wchodzi w skład Grupy Kapitałowej OPONEO.PL.

Napisane przez oponeo.pl

Freedom Finance Europe oferuje inwestorom 2,5% rocznie od oszczędności w euro

Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series – Ambetter Health 400 w Motowizji!