w , , , ,

„Ogród – Zielony design” – targi dla miłośników zieleni

Zieleń i woda zajmują ponad połowę powierzchni Szczecina i organizują jego przestrzeń. Liczne wyspy, kanały, plaże i zatoki, a także parki, lasy oraz ciekawe rozwiązania architektoniczne stanowią o wyjątkowości tego miasta. Są też jego wielkim potencjałem, z czym wiązany jest projekt Szczecin-Floating Garden.

W tym kontekście wartym uwagi wydarzeniem są Targi Roślin i Architektury Krajobrazu „OGRÓD – Zielony design”. Tradycja organizowania targów ogrodniczych przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie ma już 14 lat.

Wydarzenie to skierowane jest do profesjonalistów: architektów, urbanistów, architektów krajobrazu oraz firm wykonawczych. Oferta targów z pewnością zainteresuje też wszystkich klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych planujących aranżację terenów zielonych.

Od 2011 roku targi „OGRÓD – Zielony design” organizowane są w nowej formule, na którą składają się cztery elementy:

część wystawiennicza – promocja firm odbywa się na stoiskach w halach targowych, stając się okazją do prezentacji oferty w bezpośrednim kontakcie z klientem;

konferencja branżowa – pt. „Woda i zieleń w mieście”, podczas której omawiane będą takie tematy, jak: wypoczynek w miejskich przestrzeniach zielonych, woda jako element architektoniczny oraz zieleń jako element resocjalizacji społeczeństwa. Konferencja będzie połączona z wystawami prac konkursowych. Gościem specjalnym konferencji będzie Edwin Santhagens – znany holenderski architekt krajobrazu. Odbędzie się 20 kwietnia;

ogród pokazowy – o powierzchni ok. 300 m2, którego tematem są „Wodne zabawy w zielonej przestrzeni miejskiej”

kiermasz ogrodniczy – sprzedaż materiałów roślinnych, wyposażenia oraz dekoracji ogrodowych na terenie zewnętrznym Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Nie zabraknie też książek ogrodniczych oraz prasy fachowej.

Program obejmuje ponadto prezentację treeworker – pokaz sekcyjnej wycinki drzew, pokazy florystyczne. Będzie też można zobaczyć pokazy cięcia i pielęgnacji Bonsai oraz winorośli, a także dowiedzieć się więcej o stosowaniu ziół w gospodarstwie domowym. Odwiedzający będą mogli zasięgnąć porady fachowców, wybrać projektantów swoich ogrodów. Pomyślano nawet o dzieciach – dla nich powstanie plac zabaw i zorganizowane zostaną zielone warsztaty.

Targi odbywać się będą na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich, przy ul. Struga 6-8. Wstęp na targi jest bezpłatny, opłata za parking – 5zł.

Więcej informacji  na stronie: www.mts.pl.

Avatar photo

Napisane przez Kowalska Alicja

Znamy już najlepsze książki katolickie roku!