w

Nowy kalkulator opłacalności fotowoltaiki Effective Advisor

Wszyscy wiemy jak ważna jest transformacja energetyczna w naszym kraju. Zarząd Effective Advisor uważa, że aby sprzyjać jej dokonaniu nie tylko potrzebne jest wsparcie w formie programów regionalnych czy ogólnopolskich, lecz również potrzebna jest edukacja. 

Najnowsza wersja kalkulatora opłacalności fotowoltaiki Effective Advisor stawia sobie za cel odpowiedź na najważniejsze pytania związane z zakupem własnej instalacji fotowoltaiki:

1) Jaką moc instalacji potrzebuję w kWp oraz modułach PV. 

2) Ile będzie kosztować taka instalacja po dotacji, uldze, netto, brutto, ile wynosi VAT

3) Po jakim czasie zwróci się inwestycja w przydomową instalacje fotowoltaiczną?

4) Ile będzie mnie kosztowała instalacja w kredycie 

5) Czy opłaca się kupić fotowoltaikę od razu z pompą ciepła czy lepiej zrobić to sukcesywnie?

Kalkulator wykonuje ponad 200 różnych obliczeń, których wykonanie na spotkaniu przez audytora byłoby co najmniej nie możliwe z uwagi na czas jaki to zajmuje. Klient wykonując obliczenia w kalkulatorze opłacalności fotowoltaiki może wykonywać je wielokrotnie, całkowicie bezpłatnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można na spokojnie przeanalizować różne symulacje jak np. fotowoltaika na dachu czy na gruncie (kalkulator posiada różne warianty ceny). 

Z uwagi na to, że nie było by wsparcia dla fotowoltaiki bez jego wpływu na ekologię, kalkulator pokazuje wpływ jaki wywiera na przyrodę fotowoltaika – redukcja CO2 względem elektrowni węglowych, ilość km samochodów elektrycznych itp. 

Szczególowa dokumentacja kalkulatora jest dostępna na stronie https://bezplatnyaudyt.pl – w zakładce kalkulator fotowoltaiki, zgodnie z nawigacją można skorzystać z formularza obliczeniowego. 

Napisane przez Mack1991

Podziel się miejscem parkingowym na Święta

Agnella odrabia straty po pandemii i inwestuje w farbiarnię