w

Lexmark Markvision Enterprise – wyższy poziom bezpieczeństwa obiegu dokumentów w firmach

Lexmark, globalny lider w dziedzinie obrazowania i rozwiązań IoT, zaprezentował nową czarno-białą drukarkę wielofunkcyjną 5-Series (MFP), dla sektora małych i średnich firm w zakresie floty drukarek z pełną obsługą rozwiązań i bezpieczeństwem na poziomie przedsiębiorstwa. 

Lexmark Markvision Enterprise to bezpłatne rozwiązanie do zarządzania urządzeniami, które ułatwia konfigurowanie ustawień, aktualizowanie zasad bezpieczeństwa i planowanie aktualizacji oprogramowania.

„W związku ze wszechobecnymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni, firmy muszą czujnie chronić swoją sieć, urządzenia i dane wyjściowe przed stale zmieniającymi się wyzwaniami”, powiedział Brock Saladin, wiceprezes i dyrektor handlowy firmy Lexmark. „Lexmark doskonale rozumie te obawy, funkcje drukarki Lexmark 5-Series są zamknięte w mniejszej obudowie, a jej konstrukcja pozwala na integrację z każdą flotą drukarek dla bezpiecznej i bezproblemowej współpracy.”

Skalowalne rozwiązania  

Nowe czarno-białe urządzenie wielofunkcyjne jest przeznaczone dla flot korzystających z usług zarządzania drukiem i oferuje skalowalne rozwiązania w kompaktowej obudowie. Dzięki wbudowanemu systemowi rozwiązań, do drukarki Lexmark MX432adwe można dodać rozwiązania firmy Lexmark lub inne obsługiwane rozwiązania, w tym rozwiązania innych firm z zakresu wydawania wydruków z czytnikiem identyfikatorów. 

„Zaawansowane drukarki z obsługą IoT są wyposażone w czujniki, które stale monitorują setki typów danych. Po podłączeniu ich do usług w chmurze Lexmark, można skorzystać z takich funkcji, jak usługi predykcyjne i automatyczne uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych. Można też wykorzystać dołączone Centrum Skanowania do skanowania dokumentów i kierowania ich do wielu miejsc docelowych jednocześnie” – mówi Sebastian Szpila Enterprise Account Manager Lexmark International Polska.  

Funkcje bezpieczeństwa z dbałością o zasoby

Wiedza Lexmarka w zakresie zabezpieczeń jest potwierdzona rygorystycznymi certyfikatami, takimi jak Common Criteria, NIAP i FIPS 140-2. Wśród wielu funkcji bezpieczeństwa, MX432adwe zawiera standardowy moduł Trusted Platform Module, który przechowuje klucze szyfrowania na oddzielnym sprzęcie od danych, wraz z uwierzytelnianiem i kontrolą integralności systemu. Funkcje kryptograficzne tworzą unikalny cyfrowy odcisk palca.
Firma Lexmark dba o planetę i jej mieszkańców, stosując zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, od praktyk gospodarki cyrkularnej po produkty inspirowane środowiskiem. Drukarka Lexmark MX432adwe oferuje wbudowane tryby oszczędzania energii i ma w standardzie druk dwustronny, co pozwala zmniejszyć zużycie papieru. Spełnia także wysokie wymagania norm ENERGY STAR®, Blue Angel i EPEAT® Silver. 

Napisane przez Jan Kowalski

Niewielkie urządzenie zabezpieczające — duża zmiana dla małych i średnich firm oraz oddziałów większych przedsiębiorstw

Rekordowy wzrost w kierunku zrównoważonych produktów IT