w

Lena Nowaczek z Kielc – stypendystka ASSIST Scholars z nagrodą Rise Global Winner 2022! Rusza nabór do programu dla uzdolnionej młodzieży na 2023 rok!

Lena Nowaczek z Kielc została laureatką nagrody Rise Global 2022. Została wybrana spośród 120 000 uczestników z całego świata. Rise nagradza błyskotliwych ludzi, dając im możliwości i wsparcie w ich pracy na rzecz innych. Program przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 15-17 lat i oferuje dostęp do benefitów, które mogą zmienić życie, takich jak: stypendia, mentoring, wsparcie w rozwoju kariery, dofinansowania i więcej. Wszystko dlatego, że „Globalni Zwycięzcy” pracują nad rozwiązaniem najbardziej palących problemów ludzkości.

Szansa dla udolnionych młodych ludzi

Rise to flagowy program organizacji Schmidt Futures i jeden z filarów szerszego programu filantropijnego Erica i Wendy Schmidt o wartości 1 miliarda dolarów mającego na celu znalezienie i wsparcie młodych talentów z całego świata.

Lena Nowaczek po raz pierwszy dowiedziała się o Rise po stypendium w Kingswood-Oxford School w Connecticutw USA udzielonego jej w ramach programu ASSIST Scholars Program (www.assistscholars.org).

-Rok spędzony zagranicą jako stypendystka ASSIST zainspirował mnie do podjęcia działań w obszarach moich zainteresowań – wyjaśnia Lena Nowaczek. – Nie posiadam się ze szczęścia, że dołączyłam także do laureatów RISE! – dodaje.

ASSIST Scholars bardzo ceni sobie współpracę z Rise, ponieważ razem pracujemy nad tym by, znaleźć i wspierać kolejne pokolenie młodych osób, którzy chcą rozwiązać aktualne problemy świata i uczynić go lepszym – mówi Martin Milne, prezes ASSIST.

Lena Nowaczek zajmuje się wsparciem jak największego rozszerzenia dostępu do diagnostyki zdrowia psychicznego dla młodych ludzi. Stworzyła projekt „Szczęście daje siłę”, który łączy wolontariuszy ze szkół średnich z pacjentami w wieku szkolnym poprzez spotkania online.

Jako Rise Global Winner, mam nadzieję dać impuls pozytywnym zmianom w mojej społeczności w przyszłości, szczególnie wokół niezwykle ważnej kwestii zdrowia psychicznego dzieci – mówi laureatka nagrody.

Od momentu powstania do programu Rise zapisało się 150 000 osób z ponad 170 krajów. Spośród nich wybrano 200 zwycięzców z 69 krajów świata. Zaprezentowali oni swoje wyjątkowe projekty, których tematami były m.in. chęć zwiększenia dostępności edukacji, łagodzenie globalnego ocieplenia czy opracowanie sposobów na skuteczniejsze wykrywanie raka.

Lena Nowaczek jest obecnie zaangażowana w wiele różnych kampanii na rzecz zdrowia, chce zostać lekarzem i pracować nad zwiększeniem dostępu do leków. Lena zgłosiła się również na ochotnika do ASSIST, aby zainspirować innych młodych uczniów i studentów z Polski do ubiegania się o stypendium na studia w amerykańskiej prywatnej uczelni lub szkole z internatem.

Jak zgłosić się do edycji na 2023 rok?

Od 18 października 2022 r. uruchomiono możliwość zgłoszeń do trzeciej już edycji Rise Challenge,  programu przeznaczonego dla genialnych 15-17-latków z Polski i innych krajów. Rise to nie tylko program dla zwycięzców – każdy, kto zgłosi się do Rise, korzysta z niego i dołącza do globalnej społeczności młodych liderów. Obejmuje to dostęp do bezpłatnych kursów online i wiodących organizacji na całym świecie. Zgłoszenia online można składać pod poniższym linkiem do 25 stycznia 2023 r. do godziny 16:59 GMT.

Risefortheworld.org/apply

W przypadku wnioskodawców bez dostępu do technologii mobilnej, Rise współpracuje ze swoimi partnerami w terenie, aby zaoferować im alternatywne możliwości analogowe (aplikacje papierowe).

Rise zapewnia kandydatom wiele możliwości podczas procesu aplikacyjnego, dzieki czemu mogą zaprezentować swój potencjał przy użyciu filmów, prezentacji, projektów czy wywiadów. Aplikacja pozwala wnioskodawcom wybrać projekty najbardziej odpowiadające ich zainteresowaniom, umiejętnościom i dostępności czasowej.

Rise 2023 Challenge składa się z trzech etapów:

  • Składanie: Wnioskodawcy przedstawiają się za pośrednictwem filmików, tworzą indywidualny projekt, który pokazuje ich pasję i przynosi korzyści ich społecznościom a także recenzują projekty innych wnioskodawców/aplikantów/uczestników
  • Wywiad: Następnie Rise wybiera do 500 finalistów, którzy przechodza do etapu o nazwie: „Dni finalistów”, gdzie prezentują swoje motywacje, umiejętności rozwiązywania problemów i umiejętności pracy zespołowej w innowacyjnym formacie rozmowy kwalifikacyjnej.
  • Wybór globalnych zwycięzców: Spośród finalistów Rise wybiera 100 „Globalnych Zwycięzców”, którzy otrzymają benefity, które będą ich wspierać przez całe dorosłe życie.

Także do 15 stycznia 2023 składać można wnioski na jesień do programu stypendialnego ASSIST na jesień 2023 r. Są one obecnie otwarte dla uczniów w wieku 14-18 lat. Wniosek online można złożyć tutaj: https://www.assistscholars.org/en/apply. Właśnie z tego stypendium w pierwszej kolejności skorzystała Lena Nowaczek i otworzyło jej to drogę rozwoju swej niebywałej kariery.

Kontakt dla mediów: Aleksandra Karwacka, [email protected], 669 507 492

——————————————————————————————————————————-

O ASSIST Scholars – ASSIST to amerykańska organizacja non-profit, która łączy utalentowanych naukowo, wielojęzycznych uczniów zagranicznych z amerykańskimi niezależnymi szkołami średnimi. Podczas rocznego pobytu w szkole, stypendysta ASSIST pełni funkcję ambasadora kultury aktywnie uczestniczącego w zajęciach i zajęciach pozalekcyjnych w szkole z internatem w Stanach Zjednoczonych. Od 1969 r. 5 828 studentów – stypendystów z 52 krajów, przyjęto do szkół stowarzyszonych z ASSIST. Ta rosnąca, globalna sieć łączy najlepszych uczniów z elitarnymi prywatnymi amerykańskimi szkołami średnimi.

O firmie Rise – Rise to program, wspierający młodych ludzi, którzy potrzebują możliwości rozwoju swych naukowych pasji i wspierania ich w służbie innym. Program przeznaczony jest dla młodziezy w wieku 15-17 lat i oferuje korzyści, w tym stypendia, mentoring, dostęp do możliwości rozwoju kariery, finansowanie i wiele innych, ponieważ „Globalni Zwycięzcy” pracują nad rozwiązaniem najbardziej palących problemów ludzkości. Aby uzyskać więcej informacji na temat Rise, zapraszamy na: www.risefortheworld.org

Napisane przez mariaaa

Wynalezienie koła na nowo? "FelGAN", przy pomocy sztucznej inteligencji – AI, inspiruje nowy design felg samochodowych

Fabryki neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla: samochody marki Audi zjeżdżające z taśmy produkcyjnej tankowane zrównoważonymi środowiskowo paliwami