w , ,

Lekarze z Torunia hitem TVN

Serial o medykach z toruńskiego szpitala nadawany jest w TVN w poniedziałki o godz. 21.30 począwszy od 3 września 2012 roku. Średnia widownia trzech dotąd pokazanych odcinków wyniosła 3,02 mln osób – wynika z danych Audience Measurement dla Wirtualnemedia.pl. Oglądalność serialu rośnie z odcinka na odcinek – pierwszy obejrzało 2,94 mln widzów, a trzeci już 3,17 mln. "Lekarze" mają zdecydowanie lepsze wyniki niż nadawany rok wcześniej w tym paśmie teleturniej "Milion w minutę". TVN w czasie jego emisji gromadziła bowiem średnio 2,24 mln widzów. Serial jest tez dostępny w sieci, gdzie kolejne odcinki można oglądać z wyprzedzeniem. Stronę te odwiedziło już ponad milion widzów.

A co najważniejsze, Toruń, który jest tłem opowieści, jest pokazywany w serialu często i bardzo atrakcyjnie. W trzech odcinkach widzieliśmy już m.in. piękne ujęcia starówki z lotu ptaka, nocną panoramę, rynek, jedną z urokliwych toruńskich kawiarni i romantyczny nocny spacer pod Krzywą Wieżą. Główna bohaterka mieszka przy ul. Łaziennej i stamtąd codziennie wyrusza na trasę porannego biegania, przemierzając staromiejskie zakątki i okolice mostu. Pięknie prezentuje się także serialowy szpital miejski, ulokowany przez producentów w budynku Centrum Targowego Park przy Szosie Bydgoskiej. Choć wśród toruńskich widzów nie brakuje też słów krytyki dotyczących braku realizmu w topografii miasta, trzeba pamiętać, że serial nie jest filmem dokumentalnym, lecz jest fikcją, która rządzi się własnymi prawami. Realizm toruńskiej codzienności pojawia się zresztą w ujęciach mostu drogowego, zakorkowanego w godzinach szczytu. Ogólnie jednak większość widzów jest zgodna, że oprócz urodziwej Magdaleny Różczki, to zachwycający Toruń wyrasta na głównego bohatera serialu.

Zdjęcia w naszym mieście były kręcone od jesieni 2011 roku. Produkcję wspiera finansowo miasto, które w ramach zawartej umowy przekaże twórcom filmu 23 tys. zł na każdy odcinek (plan obejmuje na razie 15 odcinków).

Serial, początkowo znany pod roboczym tytułem "Szpital Alicji", opiera się na oryginalnym, polskim scenariuszu autorstwa Andrzeja Staszczyka, Justyny Stefaniak i Marka Kreutza. Główna bohaterka, Alicja Szymańska (Magdalena Różczka) to młoda, utalentowana i ambitna chirurg.  Jest przekonana, że ma opracowany plan swojego życia – przyszłość wiąże z ukochanym Krzysztofem (Piotr Polk) i wytyczoną ścieżką kariery medycznej. Jednak los szykuje dla niej niespodziankę. Okazuje się, że nie zostaje przyjęta na wymarzony staż z transplantologii, a Krzysztof zupełnie inaczej niż ona widzi ich wspólną przyszłość. Alicja porzuca życie w Warszawie i wyjeżdża do Torunia. Szpital prowadzony przez Elżbietę Bosak (Danuta Stenka) daje jej szansę na rozwój zawodowy. W Toruniu Alicja poznaje pełnych pasji młodych lekarzy m.in.: chirurga Maksa (Paweł Małaszyński), ginekologa-położnika Piotra (Szymon Bobrowski), internistę Jivana (Marcin Perchuć), chirurga Ordę (Wojciech Zieliński). Wszyscy oni na co dzień walczą nie tylko ze śmiercią, ale także z własnymi słabościami i codziennymi problemami. To z nimi przyjdzie Alicji dzielić radości, smutki, triumfy, a nawet miłość. W każdym odcinku pokazane będą autentyczne przypadki medyczne, spotykane na co dzień w polskich szpitalach.

Avatar photo

Napisane przez Aleksandra Iżycka

Jesienna dbałość w IMR advertising by PR

Włajaż, Włajaż. Podróżnicze Tetatet – najbardziej inspirująca impreza w Polsce