w , ,

Kurs przedmałżeński w czasach pandemii

Tysiące Młodych Par stanęło w obliczu ogromnego dylematu. Wpłacone zaliczki, zarezerwowane sale, zaproszeni goście i ciągle pojawiające się pytanie – czy nasz ślub się odbędzie? Wiele osób zawiesiło swoje przygotowania do uroczystości, bowiem przymiarka sukni ślubnej czy rozdawanie zaproszeń w obecnej sytuacji jest praktycznie niemożliwe. Co jednak z realizacją nauk przedmałżeńskich?

Obecna sytuacja zmusiła parafie w całej Polsce do odwołania wszelkich spotkań, w tym również kursów przedmałżeńskich. Niektóre diecezje zdecydowały się nawet przenieść nauki przedmałżeńskie do Internetu. Taka forma prowadzenia kursów istnieje jednak już od 2014 roku.

Nauki przedmałżeńskie on-line

Internetowy kurs przedmałżeński Nauki.pl powstał z myślą o narzeczonych, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w kursie stacjonarnym – przykładem może być choroba lub długotrwały pobyt za granicą. W obecnej sytuacji kurs on-line może być najlepszym, jeśli nie jedynym rozwiązaniem. Kurs Nauki.pl składa się z 13 katechez przygotowanych przez księży i doradców życia rodzinnego, posiadających misję kanoniczną, na podstawie wytycznych Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin. Co więcej, kurs jest bezpłatny i można wykonać go w dowolnym czasie i miejscu.

Czy po kursie on-line można otrzymać zaświadczenie?

Uczestnicy kursu otrzymują zaświadczenie w formacie PDF, potwierdzające zapoznanie się z tematami omawianymi podczas katechez przedmałżeńskich i spotkań w poradni życia rodzinnego. Po każdej katechezie należy wypełnić test, a jego wynik, wraz z czasem spędzonym w lekcji widnieje na dokumencie. Zaświadczenia wystawiane jest indywidualnie dla każdego kursanta, dlatego też każdy narzeczony powinien zrealizować kurs na swoim koncie.

Należy jednak pamiętać, że decyzja dotycząca akceptacji zaświadczenia z kursu internetowego należy do Proboszcza parafii, w której narzeczeni planują wziąć ślub. W związku z tym, że kurs nie posiada imprimatur, warto wcześniej skonsultować w parafii, czy w tej wyjątkowej sytuacji taka forma nauk zostanie zaakceptowana.

Więcej informacji na temat kursu przedmałżeńskiego online można uzyskać na stronie: https://nauki.pl

Napisane przez Marcin Balana

Zebrane tony odpadów i posadzone nowe drzewa – podsumowanie kampanii Kręci nas recykling

NOWA ODSŁONA GALARETEK JELLY DOT