w

Kuehne+Nagel zawiera długoterminową umowę czarterową z Atlas Air na eksploatację dwóch Boeingów 747-8

Kuehne+Nagel zawiera długoterminową umowę czarterową z Atlas Air, Inc., spółką zależną Atlas Air Worldwide Holdings, Inc. (Nasdaq: AAWW), aby obsługiwać dwa Boeingi 747-8F – najbardziej wydajne samoloty transportowe na świecie.

W odpowiedzi na zmiany na rynku, Kuehne+Nagel od trzeciego i czwartego kwartału 2022 r. wyczarteruje pełną zdolność ładunkową dwóch B747-8F do obsługi lotów na całym świecie. 747-8F zapewniają o 20% większą ładowność i o 16% mniejsze zużycie paliwa niż bardzo wydajny 747-400F.

Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne+Nagel, odpowiedzialny za logistykę lotniczą, komentuje: „Jako lider na rynku transportu lotniczego, Kuehne+Nagel dalej rozwija swoją dedykowaną sieć czarterową, aby wspierać klientów rozwiązaniami do długoterminowego planowania. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Atlas Air i włączyć te dwa nowe Boeingi 747-8F do naszej już szerokiej globalnej oferty”.

Obsługując największą na świecie flotę 747, Atlas Air zamówił ostatni 747 seryjny samolot, aby wykorzystać duży popyt i zapewnić klientom przestrzeń ładunkową, wzmacniając jednocześnie swoje zaangażowanie w ochronę środowiska poprzez redukcję hałasu, emisji samolotów i zużycia zasobów.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę
z Kuehne+Nagel poprzez zapewnienie dedykowanej przepustowości dla ich rozwijającej się globalnej sieci lotniczej” – powiedział John W. Dietrich, prezes i dyrektor generalny Atlas Air Worldwide. „Boeing 747-8F pełni niezwykle ważną rolę w globalnym transporcie lotniczym, dzięki zaawansowanej technologii, która pozwala na mniejsze zużycie paliwa i większą pojemność. Z niecierpliwością czekamy na dostawę tych dwóch samolotów i eksploatację ich dla Kuehne+Nagel”.

Załączniki

Korzystaj z karty kredytowej od Credit Agricole i odbierz premię

Gorzowski szpital promuje zdrowie w NoVa Park