w , ,

Kradzież Tesli poprzez przekaźnik, imponujący, ale całkowicie niemożliwy do wykonania wyczyn

Wcześniej, w tym miesiącu, wideo z kradzieży w Londynie osiągnęło niemal status virala, pokazując, że złodzieje uciekają z Teslą Model S w mniej niż 30 sekund od podjazdu właściciela domu. Inteligentny dzwonek do drzwi nagrał wyczyn. Właściciel pożyczył Model S, ponieważ jego był w sklepie. Powiedział mediom, że jest zdumiony, że złodzieje samochodów potrafią działać tak szybko. W niecałe pół minuty sprawcy odblokowali pojazd i odjechali. Użyli przekaźnika, który przechwycił sygnał z pilota w domu i wzmocnił go, aby dotrzeć do samochodu, który odblokował się i pozwolił na uruchomienie silnika.

Ataki na przekaźnik tzw. ataki relay są demonstrowane od 2011 roku, a urządzenie można zbudować za jedyne 11 USD. Zasięg poprawił się – niektóre z najtańszych obejmują nawet 50 metrów. Posiadanie przekaźnika sygnału nie jest przestępstwem, więc właściciele muszą udaremnić kradzież samochodu. Tesla jest jednym z najtrudniejszych do kradzieży samochodów, ze względu na system śledzenia, który jest włączony przez cały czas. Do tej pory odzyskano 112 ze 115 Tesli skradzionych w USA. Nadal jednak stanowią atrakcyjne cele i przyczynia się do tego ich podatność na ataki typu przekaźnik.

Istnieją skuteczne sposoby, aby zabezpieczyć swoją Teslę przed złodziejami: w serii aktualizacji bezprzewodowych 2018 r. producent samochodów wprowadził ustawienie „PIN do kierowania”, które pozwala wprowadzić 4-cyfrowy kod do komputera samochodu, który blokuje każdemu odblokowanie lub uruchomienie w inny sposób. Za każdym razem, gdy parkujesz, po prostu włącz funkcję „PIN to drive” na pilocie.

Metodą, która działa w przypadku każdego samochodu bezkluczykowego, jest owinięcie pilota w aluminium, aby utrudnić lub uniemożliwić złapanie sygnału za pomocą przekaźnika. Dostępne opcje obejmują używanie pustych puszek po napojach lub nawet kuchennej folii aluminiowej, a także bardziej fantazyjne woreczki Faraday, które można kupić online. Niektóre osoby używają nawet lodówek do przechowywania pilotów.

https://bitdefender.pl

Napisane przez Marken

Spam i phishing w II kwartale 2019 r. wg firmy Kaspersky

CamScanner – 100 milionów pobrań szkodliwej aplikacji mobilnej z oficjalnego sklepu