w , ,

Kaspersky z wysoką oceną w raporcie Gartnera za rok 2020

Działanie rozwiązania firmy oraz jakość pomocy technicznej zostały ocenione najwyżej spośród wszystkich producentów, którzy zdobyli wyróżnienie „Wybór klientów”, uzyskując ocenę 4,9 na 5. Jest to kolejny sukces po tym, jak w listopadzie 2019 r. firma Kaspersky została trzeci rok z rzędu zdobywcą wyróżnienia Wybór klientów w zakresie platform ochrony punktów końcowych.

Gartner Peer Insights to bezstronna względem producentów platforma, na której klienci mogą wyrazić pozytywną lub negatywną opinię na temat wykorzystywanych przez siebie rozwiązań, jak również przyznać ocenę na podstawie doświadczenia z danym produktem. Wyróżnienie „Wybór klientów” uwzględnia liczbę klientów, którzy ocenili produkt, oraz przyznane oceny.

Na podstawie 72 opinii, 97% klientów firmy Kaspersky wykazuje „chęć zarekomendowania” innym rozwiązań Kaspersky Endpoint Detection and Response oraz Kaspersky Anti Targeted Attack Platform. W wyróżnieniu zwrócono uwagę m.in. na takie cechy jak sposób zaprojektowania pojedynczego agenta EPP+EDR, przejrzysty i zapewniający oszczędność czasu interfejs, efektywność kosztowa, a także łatwość zarządzania oraz integracji.

Wyróżnienie przyznane produktom firmy Kaspersky przez klientów to dowód, że potrafi ona skutecznie udoskonalać oferowane przez siebie funkcje wykrywania i reagowania na zagrożenia. Pokazuje również, jak bardzo klienci doceniają możliwość posiadania w jednym rozwiązaniu zarówno zaawansowanej ochrony punktów końcowych, jak i ochrony sieci – co oferuje Kaspersky Anti Targeted Attack Platform oraz jego centralny element Kaspersky EDR. Według raportu rozwiązanie Kaspersky Endpoint Detection and Response zostało zrecenzowane przez 72 zweryfikowanych klientów, którzy przyznali mu ocenę 4,9 na 5 za jakość działania i pomocy technicznej. Poniżej przedstawiono wybrane opinie klientów w ramach tych recenzji:

·  Pojedynczy agent EDR+EPP umożliwiający zapobieganie, badanie oraz reagowanie na zagrożenia zmniejsza nasze całkowite koszty — dyrektor działu w branży produkcyjnej.

·  Platforma bezpieczeństwa, która wiele zmienia. Podoba mi się interfejs, który pokazuje informacje w bardzo konkretny i praktyczny sposób, co pozwala zaoszczędzić czas — inżynier pomocy w branży usług.

·  Wszystko w jednym rozwiązaniu EPP. Przetestowaliśmy 3 różne rozwiązania EDR i tylko Kaspersky działał tak, jak chcieliśmy — menedżer w branży budowniczej.

Firma Kaspersky jest trzykrotnym zdobywcą wyróżnienia Wybór klientów w zakresie platform ochrony punktów końcowych, które uzyskała w latach 2017-2019; w 2017 r. firma otrzymała wyróżnienie Platinum.

Ponad dwa lata obecności na rynku wystarczyły, aby nasze rozwiązanie EDR zdobyło zaufanie i uznanie klientów z całego świata i różnych branż. Wierzymy, że wyróżnienie to stanowi kolejny dowód na to, że nasze konsekwentne podejście do wszechstronnej ochrony punktów końcowych spełnia potrzeby naszych klientów. Nadal będziemy rozwijać nasze rozwiązanie zgodnie z najwyższymi standardami w branży – powiedział Dmitrij Aleszin odpowiedzialny za marketingu produktu w firmie Kaspersky.

Więcej informacji na temat tego, w jaki sposób Kaspersky chroni swoich klientów najnowszych funkcji zawartych w rozwiązaniu Kaspersky Endpoint Detection and Response, znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/endpoint-detection-response-edr.

Pełny raport firmy Gartner jest dostępny na stronie https://www.gartner.com/doc/reprints?id=1-1YVUSVMM&ct=200427&st=sb.

Wszystkie oceny i recenzje są aktualne na dzień 31 marca 2020 r.

Oświadczenie firmy Gartner

Zestawienie Gartner Peer Insights Customers’ Choice odzwierciedla subiektywne opinie wyrażone w recenzjach indywidualnych użytkowników końcowych, oceny oraz dane zgodne z udokumentowaną metodologią. Nie stanowi ono poglądów ani rekomendacji firmy Gartner lub jej podmiotów powiązanych.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Napisane przez Kupczyk Piotr

edupolisa.pl – więcej niż ubezpieczenie dziecka !

Kaspersky pomoże firmom rozwijać umiejętności niezbędne do oceny cyberodporności