w , ,

Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie "Medal Europejski"

Czynnik ludzki prowadzący m.in. do incydentów naruszenia poufnych danych stanowi poważny problem dla firm na całym świecie. Infekcja lub wyciek informacji, w przypadku braku odpowiedniej reakcji, może spowodować straty wizerunkowe oraz finansowe, a nawet kary za nieprzestrzeganie przepisów. Jednak właściwe postępowanie w zakresie higieny komputerowej może znacząco zmniejszyć szkody na skutek potencjalnych incydentów, a nawet całkowicie ich uniknąć.

Aby umożliwić klientom doskonalenie się w tej dziedzinie, firma Kaspersky Lab Polska wprowadziła na polski rynek rozwiązanie Kaspersky Automated Security Awareness Platform. Opiera się ono na badaniach w dziedzinie edukacji i psychologii. Różne rodzaje zadań następują po sobie w określonych odstępach czasu, pozwalając na utrwalenie nabytych umiejętności, a struktura każdej lekcji odzwierciedla naturalny sposób myślenia człowieka. Każda lekcja trwa nie dłużej niż 15 minut, przez co uczestnik nie odczuwa zmęczenia ani nudy. Wybranym lekcjom towarzyszą symulowane ataki phishingowe, w których uczestnicy szkolenia mają możliwość sprawdzenia, czy potrafią rozpoznać i odpowiednio zareagować na tego typu działalność cyberprzestępczą.

Platforma obejmuje osiem rozdziałów: komputer PC, e-mail, urządzenia mobilne, przeglądanie stron internetowych, media społecznościowe, hasła i konta, ochrona poufnych danych oraz RODO. Każdy rozdział jest podzielony na trzy poziomy trudności: początkujący, podstawowy i średniozaawansowany. Wszystkie treści szkoleniowe są dostępne w języku polskim i obejmują ilustracje oraz elementy interaktywne.

Platforma Kaspersky Automated Security Awareness Platform jest dostępna wraz z możliwością bezpłatnego przetestowania na stronie https://asap.kaspersky.pl. Więcej informacji na temat rozwiązania znajduje się na stronie https://r.kaspersky.pl/kasap.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab Polska jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Napisane przez Kupczyk Piotr

Polys przechodzi na platformę Exonum

Nowy zestaw narzędzi wykorzystywany w atakach na przemysłowe spółki holdingowe