w , , ,

Kaspersky iHub oraz G-Core Labs łączą siły, by wyszukiwać i wspierać startupy związane z…

Branża gier rozwija się w szybkim tempie, czemu sprzyja obecny klimat cyfrowy. Według raportów do 2023 r. liczba graczy wzrośnie do ponad 3 miliardów. Wzrost popularności gier stwarza również szanse dla deweloperów – pojawia się coraz więcej projektów, by zaspokoić potrzeby tak dużej grupy odbiorców. Poprzez wspólny program firmy Kaspersky oraz G-Core Labs pragną wnieść wkład do społeczności startupów i umożliwić przedsiębiorcom tworzenie pionierskich projektów związanych z grami.

Wsparcie mogą uzyskać zespoły działające w ramach startupów oraz indywidualne projekty. Zgłoszeń należy dokonywać na stronie kaspersky.com/ihub/gaming-partnership. Wszystkie wnioski o wsparcie będą dokładnie rozpatrywane przez komisję doradczą, która zdecyduje o najlepszych sposobach promocji i pomocy w realizacji projektów. Najbardziej obiecujące startupy będą mogły skorzystać z mentoringu technicznego i biznesowego firmy Kaspersky, jak również z dostępu do partnerów w jej kanale sprzedaży (łącznie z dystrybutorami i resellerami), klientów oraz potencjalnych klientów.

Cieszymy się, że możemy połączyć siły z G-Core Labs i wspierać twórców, którzy pragną doskonalić technologie gier. Współpraca stanowi ważny krok pozwalający połączyć nasze możliwość, wspierać innowacyjne startupy oraz dać im możliwość sprawdzenia i rozwinięcia swoich pomysłów – powiedział Witalij Mzokow, dyrektor Kaspersky iHub.

G-Core Labs zapewni kandydatom bezpłatny dostęp do swojej infrastruktury chmury, która ma kluczowe znaczenie dla tworzenia produktów od strony technicznej. Wybrane startupy otrzymają szansę zdobycia do 25 000 euro, które będą mogły wydać w ciągu dwóch lat na usługi chmury firmy.

G-Core Labs posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług dla branży gier. Nasza globalna infrastruktura chmury, z ponad setką węzłów PoP (Points of Presence) na pięciu kontynentach, powstała z myślą o pokonywaniu najbardziej złożonych wyzwań. Jestem przekonany, że nasza współpraca z firmą Kaspersky będzie miała pozytywny wpływ na branżę gier – powiedział Wsiewołod Wajner, dyrektor działu odpowiedzialnego za rozwój platformy chmurowej w G-Core Labs.

Kaspersky Innovation Hub rozpoczął współpracę z G-Core Labs wiosną 2020 r. – po tym jak iHub wystosował otwarte zaproszenie do startupów z branży gier tworzących rozwiązania na pograniczu cyberbezpieczeństwa. iHub wybrał najbardziej obiecujących finalistów i przedstawił ich wspierającemu tę inicjatywę dostawcy technologii chmury brzegowej.

Więcej informacji na temat zaproszeń dla startupów wystosowanych przez Kaspersky iHub znajduje się na stronie https://www.kaspersky.com/ihub.

Informacje na temat Kaspersky Innovation Hub (iHub)

Innovation Hub stanowi główny element strategii wzrostu firmy Kaspersky mający przyciągać innowacje wspomagające główną działalność firmy i rozszerzające jej portfolio produktów, a także pomagać projektom w dotarciu do konkretnych odbiorców i uzyskaniu dostępu do sieci partnerów w celu zwiększenia swojej skali. Od 2019 roku iHub zorganizował trzy rundy zaproszeń dla startupów związanych z takimi dziedzinami jak przemysłowy internet rzeczy (IIoT), transport, technologia blockchain oraz zapobieganie oszustwom, ogólna ochrona oraz gry. Zwycięzcy otrzymali możliwość współpracy z firmą Kaspersky nad wspólnymi projektami biznesowymi, jak również uzyskania wsparcia we wprowadzeniu swoich produktów na rynek. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.kaspersky.com/ihub.

Informacje na temat G-Core Labs

G-Core Labs to uznany międzynarodowy dostawca usług chmurowych, rozwiązań CDN, technologii przeznaczonych dla branży gier wideo oraz mediów rozrywkowych. Będąca jego wyłączną własnością infrastruktura uzyskała wpis do Księgi Rekorów Guinnessa. Więcej informacji znajduje się na stronie https://gcorelabs.com.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Avatar photo

Napisane przez Kupczyk Piotr

Znany cybergang DeathStalker oferujący usługi hakerskie atakuje w Ameryce i Europie

Kaspersky oraz Alias Robotics zwiększają bezpieczeństwo robotów przemysłowych