w , ,

Kaspersky Anti-Virus zdobywa wyróżnienie Advanced+ w teście laboratorium AV-Comparatives

Eksperci z AV-Comparatives przetestowali rozwiązania dwudziestu producentów na komputerach działających pod kontrolą systemu Windows XP, Service Pack 3. Przy użyciu kolekcji próbek szkodliwego oprogramowania i innych plików dla każdego testowanego produktu sprawdzono współczynnik wykrywania szkodliwego oprogramowania, liczbę generowanych fałszywych trafień oraz prędkość skanowania. Wykorzystana kolekcja szkodliwego oprogramowania składała się z plików zgromadzonych w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Rozwiązanie firmy Kaspersky Lab uzyskało doskonałe wyniki w teście, zdobywając najwyższe z możliwych wyróżnień: Advanced+. Kaspersky Anti-Virus 2011 wygenerował zaledwie 12 fałszywych trafień, co w takim teście jest wynikiem znacznie lepszym niż rynkowy standard. Warto dodać, że według danych dostarczonych przez system Kaspersky Security Network, 12 plików związanych z tymi fałszywymi trafieniami występuje na komputerach użytkowników niezmiernie rzadko. Współczynnik wykrywania szkodliwego oprogramowania przez Kaspersky Anti-Virus 2011 wyniósł 97%.   

„Włożyliśmy wiele pracy w optymalizację naszych produktów, dlatego cieszymy się, że nasze wysiłki znajdują odbicie w doskonałych wynikach, jakie uzyskaliśmy w teście laboratorium AV-Comparatives” – powiedział Nikita Szwecow, szef Anti-Malware Research Unit. “Mimo tego sukcesu stawiamy na testy, które symulują to, co dzieje się na komputerach użytkowników podczas ataku szkodliwego oprogramowania. Warunki takie oferują testy dynamiczne, „zero-day” oraz „real-world”, które pozwalają na sprawdzenie wszystkich technologii bezpieczeństwa w produktach antywirusowych oraz na uzyskanie znacznie bardziej adekwatnego obrazu poziomu ochrony w porównaniu z niektórymi testami skanowania na żądanie. 

Więcej informacji na temat wyników testu można znaleźć na stronie:
http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_od_feb2011.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Avatar photo

Napisane przez Kupczyk Piotr

Najnowsze wyniki słuchalności rozgłośni

Program InQbatora ujawniony