w

Jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy?

Kurz to zawsze niemile widziany gość, dlatego dobry odkurzacz, np. taki jak bezprzewodowy Samsung BESPOKE Jet™, stanowi must have wyposażenia każdego domu. Zapewnia on wygodną obsługę i maksymalną efektywność odkurzania, także w trudno dostępnych miejscach. Na jakie inne jego cechy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? 

  • Duża moc silnika vs siła ssąca 

Warunek szybkiego i efektywnego odkurzania stanowi wysoka moc ssąca silnika. Warto podkreślić, że moc silnika nie zawsze przekłada się na jego siłę ssącą – wszystko zależy bowiem od rodzaju zastosowanego silnika oraz konstrukcji samego odkurzacza. Dlatego też, aby uniknąć późniejszych rozczarowań, powinniśmy dokładnie sprawdzać wszystkie parametry sprzętu. Dla przykładu silnik HexaJet, w który wyposażone zostały odkurzacze Samsung BESPOKE Jet™, stanowi połączenie technologii Digital Inverter, struktury heksagonu z wirnikiem oraz wiatrakiem 3D i generuje moc aż do 580 W[i]. Z kolei dzięki wysokiej sile ssania, wynoszącej do 210 W, umożliwia efektywne czyszczenie różnego rodzaju podłóg. Dzięki temu możemy cieszyć się efektami sprzątania przez dłuższy czas. 

 

 

Skuteczny filtr odgrywa ogromną rolę w procesie sprzątania i oczyszczania powietrza, ale także stanowi istotną ochronę dla silnika naszego odkurzacza. Dzięki niemu wszystkie pyły oraz sierść zwierząt nie dostają się bezpośrednio do urządzenia, co mogłoby uszkodzić jego silnik, a zatrzymują się na filtrze. Obecny w odkurzaczach Samsung BESPOKE Jet™ wielowarstwowy system filtracji zapewnia absolutną czystość, ponieważ usuwa aż do 99,999% drobnego kurzu i alergenów[ii]. Jego obecność powoduje, że zanieczyszczenia nie wydostają się na zewnątrz urządzenia wraz z wydmuchiwanym powietrzem powodując jego wtórne zanieczyszczenie. Z kolei specjalny filtr w stacji czyszczącej ogranicza aż do 99,9% rozprzestrzenianie się bakterii[iii]. Wszystko odbywa się więc w sposób maksymalnie higieniczny. 

 

 

W domowym sprzątaniu chodzi nie tylko o to, aby usunąć z przestrzeni zabrudzenia, ale także o to, aby zrobić to w sposób jak najbardziej higieniczny. Nie chcemy przecież kontaktu dotykowego z zabrudzeniami, a przypadkowe wysypanie zawartości mogłoby skutecznie zniweczyć nasze starania o czystość.  Rozwiązaniem Samsung jest zintegrowana z odkurzaczami Bespoke Jet™ stacja czyszcząca All-in-One, która  pomaga zapobiec wtórnemu zabrudzeniu oraz chroni nas przed bezpośrednim kontaktem z kurzem i bakteriami. Podczas gdy urządzenie jest zadokowane, za sprawą unikalnej technologii Air Pulse, stacja automatycznie opróżni pojemnik na kurz, jednocześnie nie dopuszczając do tego, by jakiekolwiek drobinki wydostały się na zewnątrz[iv]. Jakby tego było mało, ta funkcjonalna stacja czyszcząca pełni także funkcję stacji ładującej dla odkurzacza. 

 

 

Zaletą odkurzaczy bezprzewodowych jest to, że znajdują się zawsze pod ręką i są gotowe do pracy. Skutecznie wysprzątają każdy rodzaj powierzchni, zarówno w domu, jak i w aucie czy garażu, bez konieczności zmagania się z plączącymi się przewodami. W tym przypadku wydajna bateria, która zapewni urządzeniu płynną, jest ty, co powinno zwrócić naszą uwagę. Bateria zastosowana w odkurzaczu Samsung BESPOKE Jet™ pozwala na odkurzanie nawet do 60 minut bez konieczności ponownego ładowania[v], a dzięki możliwości wymiany baterii, możemy przedłużyć czas pracy odkurzacza aż do 120 minut[vi]. Jej wysoka jakość sprawia, że utrzymuje nawet do 70% swojej wydajności po 5 latach użytkowania przy 100 cyklach rocznie, a to przekłada się na dłuższy cykl życia urządzenia[vii]. Po użyciu wystarczy odłożyć odkurzacz do stacji czyszczącej z funkcją ładowania. 

 

 

Odkurzanie może przebiegać szybko, sprawnie i efektywnie, a przy tym mniej obciążać nasze stawy i mięśnie. Jeśli chodzi o komfort sprzątania, bezprzewodowe odkurzacze pionowe znacznie przewyższają odkurzacze starszego typu, które wymagały schylania się. Są przy tym lekkie i łatwo się prowadzą. Konstrukcja Samsung BESPOKE Jet™ gwarantuje maksymalną wygodę użytkowania zmniejszając obciążenie nadgarstka, a także umożliwiając zachowanie wyprostowanej postawy, dzięki teleskopowej, dopasowującej się do naszego wzrostu rurze. Korpus urządzenia waży zaledwie 1,44 kg, a zatem o 24% mniej niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy Samsung[viii]. Dzięki temu możemy cieszyć się łatwą kontrolą i płynnym ruchem odkurzacza, z którym dotrzemy do każdego zakamarka domu.

 

 

Istotną cechą odkurzaczy bezprzewodowych jest liczba i rodzaj akcesoriów umożliwiających sprzątanie powierzchni różnego rodzaju oraz łatwiejsze i bardziej komfortowe korzystanie z urządzenia. W zestawie z odkurzaczem bezprzwodowym BESPOKE Jet™ Pro Extra otrzymujemy bogaty zestaw akcesoriów, dzięki którym skutecznie wyczyścimy podłogi każdego rodzaju. Producent zadbał również o kwestię przechowywania dużej liczby akcesoriów do odkurzacza i wyposażył urządzenie w specjalne uchwyty, dzięki którym w łatwy sposób utrzymamy dodatki w porządku. Dodatkowo, stojak na akcesoria naładuje dwie baterie jednocześnie, żeby nic nie stanęło nam na przeszkodzie do nieprzerwanego sprzątania dużych powierzchni.

Top of the top

Obecnie odkurzacz Samsung BESPOKE Jet™ Pro Extra stanowi bestseller sprzedaży wśród odkurzaczy pionowych Samsung w swojej kategorii cenowej[ix]. Urządzenie zachwyci każdego miłośnika dobrego stylu i doskonale wkomponuje się nawet w najbardziej wymagające projekty wnętrz. Odkurzacz BESPOKE Jet™ Pro Extra dostępny jest w kolorze Satynowy Granat,  BESPOKE Jet™ Complete Extra Butelkowa Zieleń, a Bespoke Jet™ Complete i Bespoke Jet Pet™ Satynowa Biel.  

  

Więcej informacji o bezprzewodowych odkurzaczach Samsung Bespoke Jet™:

 

https://www.samsung.com/pl/vacuum-cleaners/bespoke-jet/

   

[i] Testy wewnętrzne wg normy IEC60335-1 CL.10.

   

[ii] Testy SLG wg normy IEC 62885-2, CL.5.11, w trybie maksymalny dla cząsteczek o wielkości od 0,5 do 4,2 µm. Rezultaty mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania.

   

[iii] Badania FITI, wg normy KS K 0693:2016 dla bakterii Gronkowca Złocistego, Pneumokoków, E-coli i pałeczki ropy błękitnej.

   

[iv] Przetestowane w oparciu o standard IEC 62885-2, CL.5.11 przez SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH. Wyniki mogą się różnić w zależności od użytkowania. Dotyczy cząsteczek, których wielkość mieści się w zakresie 0,5–4,2 µm.

   

[v] Dotyczy użycia minimalnego poziomu mocy bez użycia akcesoriów z silnikiem.

   

[vi] Dodatkowa bateria w zestawie dla Bespoke Jet™ Pro extra. Dla pozostałych modeli, należy ją dokupić oddzielnie.

   

[vii] Utrzymuje do 70% wydajności po 5 latach użytkowania przy 100 cyklach rocznie, w oparciu o pojemność pakietu akumulatorów (2850mA/1800mA). 1 cykl oznacza całkowite zużycie baterii po pełnym naładowaniu (100% ~ 0%). Wyniki mogą się różnić w zależności od użytkowania. Na podstawie testów wewnętrznych.

   

[viii] W porównaniu z Samsung VS8000. Waga korpusu: Jet One 1,44 kg vs. VS8000 1,89 kg

   

[ix] Na podstawie danych sprzedażowych wiodącej firmy badawczej kategorii odkurzaczy bezprzewodowych w przedziale >3600 zł. Okres kwiecień -czerwiec 2022.”

    

Zdzisław Beksiński jako meloman, który „bez muzyki by nie istniał”

amplimind: joint venture Audi i Lufthansa Industry Solutions