w , , ,

Hala z prawdziwego zdarzenia

W spotkaniu oprócz dziennikarzy wzięli udział radni, przedstawiciele ostrołęckich klubów i działacze sportowi reprezentujący zarówno dyscypliny drużynowe jak i indywidualne. To już kolejne takie spotkanie ze środowiskiem sportowym, mające na celu konsultacje jak najlepszych rozwiązań funkcjonalno – konstrukcyjnych planowanego obiektu. Dzisiejsze spotkanie przyniosło kolejną porcje uwag, które będą przekazane projektantowi hali. Głównym założeniem projektantów było stworzenie obiektu sportowo widowiskowego jako unikalnego w tkance miejskiej, będącego symbolem miasta Ostrołęka, ale również funkcjonalnego i ergonomicznego.  Inspiracją dla stworzenia elewacji obiektu były dwie pierwsze litery nazwy miasta „OS” które poprzez szereg modyfikacji i powieleń tworzą dwie harmonijne bryły odbite w lustrzany sposób. Zamierzeniem Projektanta było stworzenie wrażenia, że obie bryły tworzą jedną całość, co powoduje, że wizja jest czytelna i nie powoduje jeszcze większego rozwarstwienia wśród wielu sąsiednich obiektów sportowo rekreacyjnych. Z uwagi na monotonność istniejącej architektury zamierzeniem projektantów jest przełamanie przez ekspresyjną, nowoczesną bryłę. Budynek można podzielić zgodnie z oczekiwaniami Inwestora na dwie części: halę sportowo widowiskową oraz halę do tenisa ziemnego. Oba obiekty połączono łącznikiem w celu ułatwienia korzystania z kompleksu oraz łatwości w utrzymaniu oraz kontroli przez administratora.

W celu ograniczenia kosztów budowy obiektu pod trybunami stałymi zlokalizowano pomieszczenia higieniczno sanitarne. W tej części zaprojektowano również salki wielofunkcyjne ze ścianką wspinaczkową oraz pomieszczenia zapleczy sceny. Wszystkie pomieszczenia przystosowano do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Strefa wejściowa składa się z głównego hallu, toalet ogólnodostępnych, szatni oraz stanowisk kasowych.

W części hali do tenisa połączonej łącznikiem zaprojektowano dwa korty do tenisa ziemnego, dwa korty do squascha, bieżnię 60m, trybuny na ok. 240 miejsc.

Powyższe elementy obsługiwane są przez 2 zespoły szatniowe składające się z szatni, umywalni z natryskami, sauny i toalet. Ponadto zaprojektowano magazyny i toalety ogólnodostępne oraz część rekreacyjno wypoczynkową z bufetem.

I piętro hali sportowo widowiskowej stanowią trybuny na ok. 3700 miejsc siedzących oraz stanowiska komentatorów i obsługi imprez.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Dorobiński

Czego pragną finansiści?

Haromony Collection – nowe wzory pościeli Andropolu