w

Globalworth powołuje Stamatisa Sapkasa na stanowisko dyrektora finansowego Grupy

Globalworth, czołowy inwestor biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), informuje o powołaniu Stamatisa Sapkasa na stanowisko dyrektora finansowego grupy z dniem 1 maja 2022 roku. Stamatis Sapkas przejmie obowiązki Andreasa Papadopoulosa, który ustępuje ze stanowiska CFO po 8 latach nieocenionego wkładu w sukces Globalworth. Stamatis Sapkas będzie raportował bezpośrednio do Dimitrisa Raptisa, CEO Globalworth Group.

„Mam przyjemność poinformować, że Stamatis zostanie nowym dyrektorem finansowym Globalworth. Jest on jednym z naszych najstarszych i najbardziej doświadczonych kolegów związanych z firmą od początku. Był zaangażowany w szereg ważnych projektów (początkowo jako dyrektor inwestycyjny, a potem jako zastępca głównego dyrektora ds. inwestycyjnych), począwszy od giełdowego debiutu spółki w lipcu 2013 roku, transakcji inwestycyjnych w Rumunii, transakcji finansowania kapitałowego i dłużnego oraz przejęcia GPRE w Polsce w 2017 roku. W ostatnich latach zajmował się głównie sprawozdawczością wewnętrzną i zewnętrzną, relacjami inwestorskimi oraz kierowaniem naszymi działaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie Stamatisa z naszej firmy w połączeniu z jego wcześniejszymi dokonaniami będzie stanowić istotną wartość dla Grupy i skutecznie wprowadzi ją w kolejny etapu rozwoju” – mówi Dimitris Raptis, CEO Globalworth Group.

Stamatis Sapkas ma około 20 lat doświadczenia w doradztwie nieruchomościowym i w inwestycjach. Przyszedł do Globalworth w 2013 roku, a wcześniej pracował w zespole nieruchomościowej bankowości inwestycyjnej Citigroup z siedzibą w Londynie oraz w EFG Eurobank Ergasias. Swoją zawodową karierę rozpoczął w Eurobank Properties w Atenach w Grecji. Jego doświadczenie obejmuje transakcje w obszarze fuzji i przejęć, ofert kapitałowych, finansowania dłużnego i kredytów zagrożonych w sektorach nieruchomości i zakwaterowania. Pracował w wielu systemach prawnych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Posiada licencjat z Zarządzania z Informatyką z Uniwersytetu w Kent oraz tytuł magistra inżyniera z Bankowości i Finansów Międzynarodowych z Bayes Business School.

„Jestem bardzo podekscytowany kontynuowaniem w firmie Globalworth mojej podróży, która rozpoczęła się w 2013 roku – teraz jako dyrektor finansowy. Od momentu powstania osiągnęliśmy wiele kamieni milowych jako grupa i cieszę się z możliwości dalszej bliskiej współpracy z naszym pełnym sukcesów, zmotywowanym i profesjonalnym zespołem. Globalworth został dominującym inwestorem biurowym w Polsce i Rumunii i jestem szczęśliwy, że mogę mieć wkład w naszą przyszłość” – dodaje Stamatis Sapkas, CFO Globalworth.

https://media.globalworth.pl/185402-globalworth-powoluje-stamatisa-sapkasa-na-stanowisko-dyrektora-finansowego-grupy 

Napisane przez Globalworth

Świat klocków LEGO® ponownie zawita do Galerii Bemowo

Globalworth powołuje Stamatisa Sapkasa na stanowisko dyrektora finansowego Grupy