w

GDF SUEZ Energia Polska wspiera polską kulturę

Legenda rodzeństwa tancerzy i choreografów Wacława i Bronisławy Niżyńskich zrodziła się na paryskich scenach baletowych na początku XX wieku. Do dziś nazwisko Niżyńskich jest znane na całym świecie, choć jego charakterystyczne słowiańskie brzmienie i zaszłości historyczne sprawiły, że wśród wielbicieli baletu pokutuje przekonanie, jakoby rodzeństwo było z pochodzenia Rosjanami. Pomnik prezentowany we foyer Teatru Wielkiego ma na celu trwałe zapisanie w świadomości odbiorców sztuki wysokiej prawdziwej narodowości wybitnych tancerzy.

– Cieszy nas fakt, że możemy wesprzeć tak istotną dla polskiej sztuki inicjatywę, która pozwoli zachować w pamięci osiągnięcia dwojga naszych niezwykłych rodaków. Liczymy, że dzięki realizacji tego projeku przyczynimy się do wzmocnienia świadomości kulturowej zarówno polskich, jak i zagranicznych gości tak prestiżowej instytucji, jak Teatr Wielki. – mówi Grzegorz Górski, Prezes GDF SUEZ Energia Polska

Rzeźba została wykonana na podstawie zdjęcia artystów odtwarzających główne role w balecie „Popołudnie Fauna”. Jej odsłonięcie połączono z prezentacją na scenie Teatru „Święta wiosny” Igora Strawińskiego.  Spektakl będzie się składać z trzech odsłon – choreografii Wacława Niżyńskiego w rekonstrukcji uznanej baletmistrzyni Milicent Hodson oraz układów tanecznych w interpretacji Emanuela Gata i Maurice’a Béjarta.

Zaangażowanie GDF SUEZ Energia Polska nie jest jednorazową inicjatywą, ale częścią długofalowej polityki z zakresu społecznej odpowiedzialności w biznesie.

– Od ponad 10 lat, od kiedy spółka GDF SUEZ jest obecna w Polsce, bardzo aktywnie wykorzystujemy swój potencjał do wspierania ciekawych i społecznie pożądanych inicjatyw. Przykładamy bardzo dużą wagę do dbałości o środowisko naturalne, które jest ściśle powiązane z obszarem naszej działalności, ale również konsekwentnie wychodzimy w pozabiznesowe obszary, angażując się m.in. w działania na rzecz społeczności lokalnej, finansując sprzęt medyczny i sponsorując rozgrywki sportowe dla młodzieży szkolnej. – podsumowuje Grzegorz Górski.

GDF SUEZ w Polsce:

Od 10 lat GDF SUEZ jest obecny w Polsce, gdzie zajmuje 5 miejsce pod względem produkcji energii. GDF SUEZ jest właścicielem 100% Elektrowni w Połańcu (1800 MW), która działa na zasadzie współspalania węgla i biomasy oraz odpowiada za 5% produkcji energii w kraju.

Grupa realizuje w Połańcu inwestycję budowy nowego bloku w 100% opalanego biomasą (205 MW), który zostanie oddany do użytku w 2012 roku, czyniąc z GDF SUEZ lidera w wykorzystywaniu biomasy w Polsce. 

GDF SUEZ jest obecny na polu energii odnawialnej również dzięki farmie wiatrowej Jarogniew-Mołtowo (20 MW) oraz będącego nadal w fazie budowy projektu Wartkowo (30 MW) i Pągów (51 MW).

Ponadto, w celu zaspokojenia potrzeb polskiego systemu energetycznego GDF SUEZ świadczy usługi systemowe dla PSE-Operator S.A.

GDF SUEZ:

Jako jeden z wiodących dostawców energii na świecie GDF SUEZ jest aktywny w każdym segmencie energetycznego  łańcucha wartości, w elektryczności i gazie ziemnym, od poszukiwania, wydobycia i produkcji aż po sprzedaż i dystrybucję. Działalność (związaną z energetyką, usługami energetycznymi oraz środowiskiem)  opiera na modelu zrównoważonego rozwoju, aby sprostać wielkim wyzwaniom, tj. zaspokajać potrzeby energetyczne, zapewniać bezpieczeństwo dostaw, przeciwdziałać zmianom klimatu oraz zoptymalizować wykorzystanie zasobów. W celu dostarczenia klientom indywidualnym, miastom i przedsiębiorstwom innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie energetyki GDF SUEZ posiada zdywersyfikowane źródła dostaw oraz elastyczny i wysoko wydajny system prądotwórczy. Grupa w 2010 roku zatrudniała 218,350 ludzi na całym świecie; osiągnęła przychód na poziomie 84,5 mld Euro. GDF SUEZ jest notowany na giełdach w Brukseli, Luksemburgu i Paryżu oraz pojawia się na głównych międzynarodowych indeksach: CAC 40, BEL 20, DJ Stoxx 50, DJ Euro Stoxx 50, Euronext 100, FTSE Eurotop 100, MSCI Europe oraz ASPI Eurozone.

Avatar photo

Napisane przez Martis CONSULTING

Lotnisko Chopina w programie IATA BIP – Baggage Improvement Programme

Ewolucja zagrożeń IT w pierwszym kwartale 2011 roku – Polska w grupie średniego ryzyka infekcji