w ,

Frost&Sullivan: Rynek substancji chemicznych do oczyszczania przemysłowych osadów pościekowych, CEE

Warszawa, 16 października 2011 – Ze względu na coraz większą ilość ścieków przemysłowych i w konsekwencji osadów pościekowych, producenci substancji chemicznych stosowanych w procesach oczyszczania przemysłowych osadów pościekowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (ang. Central Eastern Europe, CEE) mają duże szanse na rozwój. W obecnej fazie wzrostu rynku głownym bodźcem jest zapotrzebowanie na innowacyjne i efektywne kosztowo substancje chemiczne. Restrykcyjne regulacje prawne na poziomie krajowym i regionalnym będą dodatkowym czynnikiem dla poszukiwania nowych rozwiązań, które zapewnią wysoki poziom jakości i skuteczności wykorzystywanych procesów.

Według najnowszej „Analizy rynku substancji chemicznych do oczyszczania przemysłowych osadów pościekowych w Europie Środkowej i Wschodniej (ang. Central Eastern Europe, CEE)” Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, przychody rynku w 2011 roku wynosiły 150,6 mln EUR. Szacuje się, że w 2018 roku wartość ta wzrośnie do 278,1 mln EUR.

W badaniu uwzględniono substancje chemiczne takie jak koagulanty, flokulanty, substancje dezynfekujące i biocydy oraz substancje chemiczne kontrolujące i neutralizujące zapachy wykorzystywane w czterech najważniejszych segmentach rynku, które biorą pod uwagę procesy kondycjonowania i stabilizacji, trawienia, zagęszczania oraz odwadniania i suszenia osadów pościekowych.

Polska na tle regionu jest bardzo obiecującym rynkiem, niezależnie od dużej popularności alternatywnych metod traktowania osadów pościekowych, w tym metody mechanicznej czy termicznej. W 2011 roku polski rynek substancji chemicznych do traktowania osadów stanowił 31,3 procent calego rynku w regionie CEE i wygenerował 47,1 mln EUR przychodów. Według Frost & Sullivan wartość rynku w 2018 roku osiągnie kwotę 88,2 mln EUR. Najbardziej popularne substancje chemiczne używane w Polsce to flokulanty i koagulanty, które stanowiły odpowiednio 30,2 i 36,0 procent rynku w 2011 roku.

Zdaniem dr Anny Jarosik, starszego analityka rynku chemicznego z warszawskiego oddziału Frost & Sullivan: „Rynek substancji chemicznych do traktowania przemysłowych osadów pościekowych w regionie CEE jest wysoce konkurencyjny i zdominowany przez czterech powszechnie znanych producentów substancji chemicznych, jak Kemira, Nalco an Ecolab Company, SNF s. a. s. i Ashland. Jednak rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne i technologicznie zaawansowane rozwiązania, w połączeniu z wymaganiami dotyczącymi recyklingu osadów pościekowych i odzysku produktów (np. metali) będzie szansą dla innych, bardziej wyspecjalizowanych dostawców technologii oczyszczania osadów pościekowych.”

Oczekuje się, że główni uczestnicy rynku będą udoskonalać oferowane przez nich substancje chemiczne, sprzęt i technologie, a tym samym cały proces oczyszczania przemysłowych osadów pościekowych. Bodźcem do tych działań będzie zapotrzebowanie ze strony producentów na bardziej efektywne kosztowo i energooszczędne technologie oraz rozwiązania umożliwiające minimalizację objętości osadów pościekowych.

Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań będzie także wspierane przez regulacje prawne dotyczące ochrony środowiska, aby produkty spełniały coraz bardziej restrykcyjne normy środowiskowe, jakościowe i zdrowotne.

„Uczestnicy rynku muszą skupić swoje działania na poszukiwaniu rozwiązań o konkurencyjnym stosunku ceny do wydajności, które oferują lepszą skuteczność” – stwierdza dr Jarosik. „Wiadomo również, że uczestnicy branży przemysłowej skłaniają się ku produktom, które mogą być dostępne w niestandardowych objętościach.”

Ostatecznie silne i aktywne współdziałanie klientów będzie stanowić krytyczny czynnik na drodze do przyspieszenia rozwoju wysoce skutecznych substancji chemicznych do oczyszczania przemysłowych osadów pościekowych. Aktywna komunikacja i współpraca producentów substancji chemicznych i uczestników branży przemysłowej będzie mieć również duże znaczenie w procesie opracowywania innowacyjnych rozwiązań, spełniających potrzeby rynkowe.

Jeżeli byliby Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat powyższej analizy, prosimy o kontakt z Joanną Lewandowską, Corporate Communications, na adres [email protected]. Prosimy o podanie w zapytaniu imienia, nazwiska, nazwy firmy oraz danych kontaktowych.

Analiza rynku substancji chemicznych do oczyszczania przemysłowych osadów pościekowych w Europie Środkowej i Wschodniej (M88A-39)

O Frost & Sullivan

Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, świadczy usługi Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorstw, współpracując z klientami w celu osiągnięcia ich najlepszej pozycji rynkowej pod względem rozwoju, innowacyjności oraz zarządzania.

Program firmy – Growth Partnership Service – dostarcza dokładnych badań rynkowych i modeli najlepszych praktyk, aby wspomóc generowanie, ewaluację i wdrożenie skutecznych strategii rozwoju. Frost & Sullivan ma 50-letnie doświadczenie we współpracy z firmami z listy Global 1000, przedsiębiorstwami rozwijającymi się oraz społecznościami inwestorskimi. Posiada 40 biur działających na 6 kontynentach. Więcej informacji na temat oferowanego przez Frost & Sullivan Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorstw pod adresem http://www.frost.com.

Kontakt:

Joanna Lewandowska

Corporate Communications – Europe

P: +48 22 481 62 20

E: [email protected]

http://www.frost.com

Avatar photo

Napisane przez Joanna Lewandowska

Polska premiera defibrylatora DefiMax Plus firmy EMTEL

OX Media i „Mama i ja” z kampanią dla rodziców