w

Freedom Finance Europe oferuje inwestorom 2,5% rocznie od oszczędności w euro

Międzynarodowy broker internetowy uruchomił nową usługę inwestycyjną, która umożliwia klientom przechowywanie wolnej gotówki w euro z oprocentowaniem 2,5% w skali roku bez limitu maksymalnej wielkości rachunku. Nowa oferta uzupełniła dotychczasową możliwość posiadania środków w dolarach amerykańskich z oprocentowaniem 3% rocznie w ramach programu oszczędnościowego.

W celu uzyskania dochodu z posiadanych środków, użytkownicy platformy inwestycyjnej Freedom24 muszą przelać środki pieniężne w euro ze swojego konta handlowego na konto oszczędnościowe “D” lub sfinansować je kartą bankową bądź przelewem. Odsetki są naliczane codziennie, co pozwala inwestorom na regularne obserwowanie wzrostu swoich oszczędności. W przeciwieństwie do wielu podobnych ofert na rynku program konta oszczędnościowego “D” cechuje się brakiem limitu maksymalnej wielkości rachunku, a jedynie minimalną kwotą wpłaty, która wynosi 150 euro lub 150 dolarów.

Dekada niskich i ujemnych stóp procentowych dobiega końca, dlatego chcemy stworzyć, jak najlepsze warunki zarówno do inwestowania, jak i efektywnego przechowywania zarobionych środków. Wysokie oprocentowanie 2,5% dla oszczędności w euro i 3% dla oszczędności w dolarach sprawia, że nasze oszczędnościowe konto jest opłacalną alternatywą dla lokaty bankowej i pozwala naszym klientom nie tylko na bezpieczne przechowywanie środków, ale również zwiększenie kapitału, co jest niezmiernie istotne w czasach zmienności rynkowej – mówi Olena Bondar, dyrektor biura Freedom Finance Europe Poland.

Europejski Bank Centralny podnosił stopy procentowe na każdym posiedzeniu od lipca 2022 roku, w tym główną stopę kredytową z zera do 3%, a stopę depozytową do 2,5%. Według Europejskiego Banku Centralnego, średnie roczne oprocentowanie depozytów terminowych w bankach strefy euro wyniosło w styczniu 2023 roku 1,4%. 

Napisane przez AK

Rekordowy zysk operacyjny Audi w roku finansowym 2022

Oponeo.pl rusza z drugą edycją kampanii Kręci Nas Recykling