w , , , , , , , , , , ,

Firma odzyskująca odszkodowania – jak znaleźć właściwą?

Kancelaria odszkodowawcza to firma, która może pomóc swojemu klientowi w uzyskaniu odszkodowania. Aby takie działanie było skuteczne, przedsiębiorstwo to musi składać się z zespołu doświadczonych specjalistów. Jak takie znaleźć?

Dobra kancelaria odszkodowawcza – czym się charakteryzuje?

Dobra kancelaria odszkodowawcza charakteryzuje się konkretnymi cechami. Na ich podstawie można domniemać, że współpraca z taką firmą będzie sprawna i zakończy się sukcesem dla klienta. Na co należy zwracać uwagę?

Warunki współpracy

Wszystkie warunki współpracy muszą być jasno wymienione w dokumencie stanowiącym podstawę współpracy, czyli w umowie. Żadne ustalenia słowne nie mają racji bytu – wszystko musi znaleźć się na papierze. Umowa powinna zawierać szczegółowe warunki i zobowiązania stron wobec siebie – muszą być wymienione wszystkie prawa i obowiązki, zarówno osoby poszkodowanej, jak i firmy odszkodowawczej. Nie może zabraknąć również zapisów dotyczących spraw finansowych – sposobu rozliczeń, stawek i wszystkich innych ustaleń.

Sposób rozliczenia

Będąc w temacie finansów nie można nie wspomnieć o sposobie rozliczenia płatności. Firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania ustalają i rozliczają wynagrodzenie w różny sposób. Jedne z nich pobierają opłatę niezależnie od wyniku sprawy, nawet w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania, a inne zaś rozliczają się na zasadzie prowizji, potrącając odpowiednią kwotę z uzyskanego odszkodowania (tzw. success fee). Dla klienta druga opcja jest oczywiście korzystniejsza.

Portfolio kancelarii

Dobra kancelaria to doświadczona kancelaria, która ma na swoim koncie dużą liczbę przeprowadzonych i jednocześnie zakończonych sukcesem spraw. Portfolio i liczby dotyczące przeprowadzonych spraw często umieszczane są na stronach kancelarii. Warto wziąć je pod uwagę przy wyborze firmy, ponieważ obrazują doświadczenie w tego typu sprawach i są potwierdzeniem skuteczności firmy.

Kadra

Dobrą kancelarie odszkodowawczą charakteryzuje wykwalifikowana kadra. Pracownicy muszą mieć odpowiednie wykształcenie i być na bieżąco w obowiązujących przepisach prawa. Dobrze, jeśli stale podnoszą swoje umiejętności i kwalifikacje uczęszczając w specjalistycznych kursach. Dobra kancelaria odszkodowawcza posiada w swoim zespole specjalistów z zakresu prawa, rzeczoznawców i adwokatów.

Renoma

Rynek rozwija się błyskawicznie również w branży odszkodowawczej. W związku z tym cały czas pojawiają się nowe kancelarie zajmujące się odzyskiwaniem odszkodowań. Aby odróżnić te dobre od tych złych, warto kierować się referencjami, opiniami i komentarzami pozostawionymi przez byłych klientów takich firm. Można skorzystać również z różnych plebiscytów branżowych i sprawdzić czy wybrana przez nas kancelaria zdobyła jakieś prestiżowe wyróżnienia.

Firma odzyskująca odszkodowania – jak znaleźć właściwą?

Każda kancelaria odszkodowawcza posiada inny, określony zakres usług, w których specjalizuje się. W związku z tym trzeba więc wybrać taką, która będzie odpowiednia dla charakteru naszej sprawy. Znalezienie takiej kancelarii nie jest trudne, ale trzeba poświecić trochę czasu na porównanie między sobą firm. Szukając dla siebie kancelarii warto skorzystać z rekomendacji rodziny i znajomych.

Oprócz tego, dobrze jest przekopać Internet, który jest kopalnią wiedzy z różnych dziedzin, także tej odszkodowawczej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesujący nas temat i dodać do tego region, np. „odszkodowania komunikacyjne świętokrzyskie” czy „odszkodowania za wypadek w pracy dolnośląskie”. Jednym z wyników wyszukiwania z pewnością będzie Ex Lege Odszkodowania.

To znana w całej Polsce kancelaria odszkodowawcza – firma odzyskująca odszkodowania, która swoje działania skupia na południu kraju. Firma posiada duże doświadczenie w zakresie odzyskiwania odszkodowań, o czym świadczy mnóstwo rozwiązanych spraw i rzesze zadowolonych klientów.

Ex Lege Odszkodowania – oferta

Ex Lege Odszkodowania świadczy usługi z następującego obszaru:

Z kancelarią odszkodowawczą Ex Lege Odszkodowania można skontaktować się:

Napisane przez Marcin Balana

Tanie akcesoria samochodowe dostępne od ręki

Oddaj krew w Galerii Bemowo i pomóż dzieciom z chorobami onkologicznymi