w

FBI ostrzega przed możliwym szpiegowaniem za pośrednictwem inteligentnych telewizorów

Hakerzy mogliby przejąć kontrolę nad inteligentnymi urządzeniami i wykorzystywać je w różnych atakach. Teraz, gdy minął Czarny Piątek, a zakupy świąteczne idą pełną parą, FBI próbuje ostrzec ludzi, że ich nowy telewizor może być wykorzystywany przynajmniej jako szpieg cyfrowy.

Wiele nowoczesnych telewizorów ma możliwość połączenia z internetem. Nawet jeśli nowe urządzenie nie ma mikrofonu ani kamery wideo, może nadal wysyłać raporty użytkowania, informując firmy zewnętrzne o tym, co oglądasz i jak długo. Jest to skuteczny sposób na uzyskanie dokładnych danych, o których większość osób nawet nie wie, że są od nich pobierane.

Obecność wbudowanych mikrofonów i kamer w inteligentnych telewizorach znacznie komplikuje problem. Bardziej znane firmy traktują bezpieczeństwo poważniej i zwykle wydają łatki, gdy zostaną odkryte luki w zabezpieczeniach.

„Oprócz ryzyka, że twój producent telewizora i twórcy aplikacji mogą cię podsłuchiwać i oglądać, telewizor może być również bramą dla hakerów” – wyjaśnia FBI. „Zły cyberprzestępca może nie mieć bezpośredniego dostępu do zablokowanego komputera, ale możliwe jest, że niezabezpieczony telewizor może zapewnić mu łatwy dostęp do tylnego wejścia przez router”.

Użytkownicy nie mogą wiele zrobić z połączeniem internetowym i funkcjami online swoich inteligentnych telewizorów, ale mogą podjąć środki zapobiegawcze w celu zmniejszenia ryzyka. Najważniejszym aspektem jest dokładna znajomość tego, co może zrobić Twoje urządzenie w zakresie łączności i prywatności.

Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie ustawień prywatności w smart TV i sprawdzenie, czy niektóre z domyślnych ustawień można zmodyfikować, aby zapewnić lepszą prywatność. Wyłączenie wbudowanej kamery może nie wystarczyć, dlatego wskazane jest umieszczenie na niej małego kawałka czarnej taśmy. Wreszcie, użytkownicy powinni regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji lub konfigurować telewizor, aby sam się aktualizował.

Źródło: Bitdefender.pl

Napisane przez Marken

Międzynarodowe gremium wyróżniło ANWIL

Połowa rodziców oczekuje od dzieci, że będą w stanie regulować czas spędzany online