w , ,

Facet w kuchni. Single nie gotują, bo…

To prawda, że kuchnia jest rodzaju żeńskiego. Ale nieprawdą jest, że kobiety potrafią lepiej gotować od mężczyzn. Stereotypy te przełamali już dawno Adam Gessler, Robert Makłowicz czy Robert Sowa. W telewizji śniadaniowej gotują też znani aktorzy Bogusław Linda, Kacper Kuszewski czy Paweł Małaszyński. Za patelnię chwycił nawet Robert Galiński, juror "Tańca z gwiazdami" i nawet wydał książkę "Taniec z garami…". Ale czy mistrzowie gotowania na szklanym ekranie robią to także w swoich domach?

Gotowanie od święta

– Dobre jedzenie podnosi smak życia – uważa Andrzej Zieliński, aktor telewizyjny znany m.in. z roli doktora Pawicy w serialu "Na dobre i na złe". –  Ale gdybym miał gotować codziennie, łączenie tego z zawodowymi zajęciami sprawiałoby mi duży kłopot. Musiałbym gnać z domu do teatru, potem na  plan serialu i znowu do domu.

– W ostatnie święta własnymi rękoma ulepiłem pierogi ruskie na takim cieniutkim lekkim cieście, zrobiłem kutię, przygotowałem prawdziwą polską wigilię. Tak więc nie tylko jeść po polsku, ale i gotować potrafię – chwali się Borys Szyc, który gra w "kulinarnym" serialu "Przepis na życie".
Dlaczego mężczyźni tak rzadko gotują w swoich domach? Bo żonatych wyręczają w tym żony, a single…. nie mają dobrze urządzonej kuchni!

Kuchnię urządza żona?

Z badań przeprowadzonych wśród samotnie mieszkających mężczyzn w wieku od 19-65 lat wynika, że tylko 34% z nich przygotowuje sobie posiłki. Pozostała większość stołuje się w bufetach, restauracjach lub jada posiłki …. u mamy. Zapytani dlaczego nie gotują samodzielnie 40% odpowiada, że nie potrafi gotować lub nie smakują im przyrządzane potrawy, ale aż 15% przyznało, że nie ma jeszcze urządzonej kuchni, lub brakuje w niej sprzętu AGD.

– Utarło się, że kuchnię urządza żona, widać to gdy przychodzą do naszego salonu pary – mówi Andrzej Wołosz ze spółki meblowej KAM (www.meblekam.pl). – Ale w czasach, gdy sporą część dorosłego życia mężczyźni spędzają jako single, nierozsądnym byłoby żyć w mieszkaniu bez lodówki czy kuchenki.

Rozwiązanie dla singla

To właśnie dlatego powstał zestaw mebli kuchennych Singiel Plus, zoptymalizowany do potrzeb jednoosobowych gospodarstw domowych, który choć zajmuje bardzo mało miejsca, zawiera wszystko co potrzebne w kuchni nowoczesnego mężczyzny.

– Słowo optymalizacja często kojarzy się z koniecznością rezygnowania z jakichś udogodnień, szczególnie gdy w grę wchodzi niewielka przestrzeń – mówi Alicja Gajewska, specjalista ds. sprzedaży i marketingu firmy KAM.  – Ale zestaw Singiel Plus to dowód na to, że nie trzeba wybierać np. między piekarnikiem a mikrofalówką, zlewozmywakiem albo zmywarką. dużą szafką i szerokimi szufladami. Można mieć to wszystko w jednym, niewielkim zestawie Singiel Plus.

A gdy dojdzie żona?

Zestaw Singiel Plus nie musi pozostać zestawem do singla. Może w przyszłości przez rozbudowanie o kolejne szafki, stać się umeblowaniem kuchni większego mieszkania dla całej rodziny.
Marcin na swoim blogu "Facet gotuje" napisał:"Zaradny mężczyzna, który gotuje we własnej kuchni to marzenie chyba każdej kobiety".

– A ładne meble kuchenne w dobrze urządzonej kuchni przyciągają kobiety bardziej niż najdroższe samochody – dodaje z uśmiechem Andrzej Wołosz.

Napisane przez Forestor

Słodki konkurs marki Gellwe

Apteczki dla harcerzy – ratowników