w

Energooszczędne oświetlenie – wybór, który zmieni przyszłość

W ostatnich latach bezustannie słyszymy o przyspieszających zmianach klimatu, a także o wzmagającym się kryzysie energetycznym. Jedną z najskuteczniejszych metod na ustabilizowanie sytuacji jest właściwe zarządzanie oświetleniem – zarówno w budynkach, jak i w całej infrastrukturze drogowej, a także postawienie na wysoce energooszczędne technologie. 

Osiągnięcie neutralności stało się strategicznym celem realizowanym przez wszystkie kraje świata. Tymczasem na horyzoncie pojawił się kolejny problem – kryzys energetyczny, który wymusza zmiany nie tylko na gospodarstwach domowych czy przedsiębiorstwach, ale także w obrębie całej infrastruktury drogowej. Skutecznym, wieloaspektowym rozwiązaniem jest wybór wysoce energooszczędnego oświetlenia LED zsynchronizowanego z innowacyjnymi systemami zarządzania.

Lampy oparte na modułach LED , które są w stanie zapewnić niższe rachunki za prąd oraz przybliżyć do wspomnianej neutralności emisyjnej, to dziś nie tylko trend, ale wręcz wymóg. Oświetlenie dużych obiektów, takich jak zakłady przemysłowe, hotele czy biurowce wiąże się z poborem ogromnych ilości energii, która drożeje z dnia na dzień.

– Moduły LED-owe mają dostarczyć nam strumień świetlny dostosowany do naszych potrzeb przy niewielkim zużyciu prądu. Technologia ta od kilkunastu lat jest z powodzeniem stosowana na całym świecie. Teraz jednak ważne jest, aby przyspieszyć proces wymiany tradycyjnych lamp na modele LED-owe zarówno przez wzgląd na środowisko naturalne, jak i kryzys energetyczny, coraz mocniej odczuwalny przez energochłonne przedsiębiorstwa. – wyjaśnia Magdalena Chojnacka, Marketing Manager w Lena Lighting.

Moduły LED stały się bazą dla opraw świetlnych Lena Lighting. Wiele z nich jest kompatybilna z inteligentnymi systemami zarządzania oświetleniem, dzięki czemu użytkownik sam decyduje o natężeniu światła, a także o tym, kiedy ma się ono włączać i wyłączać. Lampy Lena Lighting połączone z systemem ClueIn automatycznie przechodzą w stan spoczynku, kiedy nie wykryją ruchu w pomieszczeniu. Gdy  dostateczna ilość naturalnego światła wpada przez okno, technologia samodzielnie, praktycznie niezauważalnie dostosowuje (obniża) wartość strumienia sztucznego światła do panujących warunków.

Równie ważne jest ekonomiczne zarządzanie oświetleniem na ulicach i wzdłuż dróg. W ofercie Lena Lighting znajdują się lampy drogowe posiadające możliwość synchronizacji z technologią ClueCity – intuicyjnym, w pełni bezpiecznym systemem, pozwalającym na zdalne zarządzanie i kontrolę lamp. Światło jest dostarczane tylko gdy jest potrzebne, a wszystko to dzieje się w sposób w pełni zautomatyzowany. W ten sposób ograniczamy zużycie energii elektrycznej, ale też minimalizujemy ryzyko wystąpienia zjawiska zanieczyszczenia światłem.

Więcej informacji na temat energooszczędnego zarządzania światłem znajdą Państwo w Podręczniku Energooszczędności: https://lenalighting.pl/images/download/Foldery/PL/Podrecznik_energooszczednosci.pdf

Napisane przez V5Group

Bezpieczny spacer z psem

Potrzeby psa i kota, czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta