w , , , ,

ElpisOnline.pl – psychoterapia online

Psychoterapia online to ostatnimi czasy bardzo popularna usługa, z której chętnie korzystają wszystkie osoby chcące wzmocnić stan swojej psychiki, a co za tym idzie – poprawić komfort życia. Zobaczmy, który psychoterapeuta online jest najlepszy.

Psychoterapia online – na czym polega?

Psychoterapia online podobnie jak klasyczna psychoterapia przeprowadzana w formie stacjonarnej jest procesem, który ma na celu zidentyfikowanie problemów psychicznych i behawioralnych pacjenta oraz ich rozwiązanie. Terapia składa się z pojedynczych sesji, czyli spotkań pacjenta z psychoterapeutą, podczas których obie strony prowadzą ze sobą rozmowę lub wykonują terapeutyczne ćwiczenia. Zazwyczaj psychoterapia online polega głównie na konwersacji, ale w niektórych przypadkach psychoterapeuci wykorzystują w swojej pracy również inne elementy terapii, takie jak na przykład wspomniane już ćwiczenia. Ćwiczenia te mogą przyjmować różne formy, czasem terapeuta zleca swoim pacjentom czynności typu rysowanie, pisanie czy malowanie.

W tym przypadku psychoterapii online, gdzie terapia przeprowadzana jest za pomocą sieci internetowej np. poprzez wideokonferencję, psychoterapeuta online może udostępniać swojemu pacjentowi materiały terapeutyczne za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych internetowych platform lub powierzchni dyskowych.

Psychoterapia online musi być prowadzona przez specjalistę. Psychoterapeuta online musi być dyplomowanym psychologiem lub psychiatrą. Psychoterapeuta powinien posiadać nie tylko obszerną wiedzę dotyczącą ludzkiej psychiki, ale także umiejętności i doświadczenie wypracowane przez lata pracy, kursów i praktyk. To bardzo ważne ponieważ współpraca z niekompetentną osobą może przynieść negatywne skutki dla psychiki pacjenta i pogorszyć jego stan. Z tego względu warto korzystać z usług tylko sprawdzonych i rekomendowanych specjalistów od psychoterapii.

Psychoterapia online – zalety

Psychoterapia online posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to umożliwienie uczestniczenia w terapii osobom, które z różnych powodów nie mają możliwości dotarcia do miejsca przeprowadzania stacjonarnych spotkań. Do takiej grupy należą m.in. osoby niepełnosprawne, osoby mieszkające z dala od miasta. Oprócz tego jest to wygodna forma terapii dla osób, które mają napięty grafik lub często podróżują, w związku z czym potrzebują terapii, którą mogą dostosować do swojego trybu życia. Nie można zapominać również o komforcie który daje taka forma terapii. Pacjent może uczestniczyć w sesjach jednocześnie będąc w zaciszu swojego domu, czyli w miejscu, w którym czuje się bezpiecznie i dobrze.

ElpisOnline.pl – najlepszy psychoterapeuta online

Jednym z polecanych miejsc, w których można skorzystać z psychoterapii online jest ta oferowana przez ElpisOnline.pl. Do wyboru są trzy kursy, których podstawą do stworzenia stanowi terapia poznawczo-behawioralna. Wszystkie programy zostały opracowane przez doświadczonych ekspertów klinicznych.

Warto zauważyć, że aby rozpocząć kursy od ElpisOnline.pl nie trzeba borykać się z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Programy te są bowiem idealne również dla osób, które pragną poprawić jakości swojego życia. Terapia poznawczo-behawioralna w dużej mierze koncentruje się na zmianie sposobu myślenia, dzięki czemu psychoterapia online od ElpisOnline.pl pozwala na zyskanie motywacji, zwiększenie pewności siebie, redukcję stresu, podniesienie nastroju, polepszenie snu czy nauczenie się radzenia sobie z problemami.

ElpisOnline.pl – oferta

W ElpisOnline.pl dostępne są trzy kursy:

  • Elpis „Zrób to sam” – program zakłada, że pacjent jest w stanie poprawić swoje samopoczucie bez konieczności kontaktu z terapeutą. Kurs to 8 – etapowy program, który daje pacjentowi dostęp do materiałów psychoedukacyjnych i ćwiczeń do samodzielnego przerobienia.
  • Elpis Plus – Elpis Plus oprócz materiałów zawartych w Elpis „Zrób to sam” umożliwia pacjentowi otrzymywanie co dwa tygodnie rekomendacji od terapeuty stworzonych na podstawie wypełnionych przez uczestnika zadań. Oprócz tego daje dostęp do forum dyskusyjnego.
  • Elpis Ekstra – Elpis Ekstra poszerza ofertę Elpis Plus. Oferuje wsparcie psychoterapeuty w czasie rzeczywistym, poprzez wideokonferencje lub telefon. Sesje odbywają się co 2 tygodnie i trwają 30 minut.

Napisane przez Marcin Balana

Porno z piekła. Wystawa Ryszarda Szozdy w Warszawie

Podłącz firmę do sieci z nowym przełącznikiem Zyxel zarządzanym za pośrednictwem chmury Nebula