w , , , , , , , ,

Czyszczenie tapicerki meblowej w Krakowie

Zastanawiasz się, w jaki sposób odświeżyć estetyczny wygląd jadalni albo salonu? Chętnie sama wyczyściłabyś jasny, tapicerowany narożnik, ale boisz się że domowymi sposobami jedynie rozmażesz plamę, albo – co gorsza – uszkodzisz materiał, dlatego niekoniecznie jesteś przekonana do takich rozwiązań. Jakie masz inne alternatywy? Jedną z nich jest wynajęcie profesjonalistów, którzy szybko i skutecznie rozprawią się z zanieczyszczeniami na Twojej kanapie, pufach czy krzesłach. Jak to wygląda w praktyce?

Czy warto czyścić tapicerowane krzesła w jadalni?

Krzesła z materiałowym obiciem to wdzięczny i elegancki dodatek w każdej jadalni. Tapicerowane krzesła są przyjemnie miękkie i komfortowe w użyciu, ale trudniejsze w utrzymaniu czystości niż np. krzesła drewniane czy w całości wykonane z tworzywa sztucznego. Niestety plamy z kawy, czekolady, wina albo tłuszczu konsekwentnie psują wizualny efekt całego pomieszczenia, a materiał jest często tak delikatny, że szorowanie go szczotką czy gąbką może prowadzić do widocznych przetarć i dziur w obiciu. Zostaje więc tylko wymiana obicia na nowe?

Takie rozwiązanie też jest możliwe, ale to dość drogi i czasochłonny sposób. Lepszym wyjściem z sytuacji jest wyczyszczenie tapicerki, jednak w bezpieczny i profesjonalny sposób. Na rynku działają firmy, które za pomocą odpowiedniego sprzętu i skutecznych środków piorących szybko przywrócą meblom tapierowanym ich dawny, świetny wygląd.

Jak często prać narożnik w salonie?

Meble przeznaczone do codziennego użytku narażone są też na intensywną eksploatację. To sprawia, że mocno znać na nich ślady użytkowania i to nie tylko w postaci plam, ale też nieprzyjemnego zapachu, czy zarazków, które gnieżdżą się w zakamarkach mebla. Pod frazą „czyszczenie tapicerki meblowej Kraków” znajdziesz specjalistów, którzy pomogą Ci rozprawić się z tego typu problemami. Nawet jeśli w Twoim salonie znajduje się narożnik o ciemnej barwie, to warto przynajmniej raz w roku, go wyczyścić. Pozbędziesz się niemiłej woni i odświeżysz sofę z kurzu i zarazków. Do mebli w jaśniejszych kolorach warto zaprosić specjalistów nawet trzy razy w roku. Trzeba bowiem pamiętać, że również małe zabrudzenia są mocno widoczne, a kurz sprawia, że naturalne kolory tracą swój elegancki i wytworny charakter.

Czy czyszczenie tapicerki wydłuża życie mebli?

Regularna konserwacja mebli rzeczywiście przekłada się na reprezentatywny wygląd krzeseł czy kanapy i to na długi czas. Podczas profesjonalnego czyszczenia można też odpowiednio zaimpregnować materiał, by zabezpieczyć go przed głębokim wnikaniem zanieczyszczeń, ale też mechaceniem się materiału, czy utratą intensywnych barw. Odpowiednia pielęgnacja mebli chroni również materiał przed ewentualnymi zniszczeniami. Nawet po wielu latach tkanina wygląda jak nowa i nadal dobrze prezentuje się w Twojej jadalni czy w salonie.

Nie bez znaczenia jest też ekspresowe usuwanie plam. Im bardziej zabrudzenie wnika w warstwy tkaniny, tym trudniej je usunąć. Trzeba tutaj pamiętać, że jeśli jedno krzesło wymaga wymiany, to dla uzyskania jednolitego efektu wizualnego, konieczna będzie renowacja wszystkich krzeseł w jadalni, a to zdecydowanie podnosi koszt całego działania. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest cykliczne czyszczenie tapicerki, choćby dwa razy w roku.

Komu zlecić czyszczenie mebli w Krakowie?

Eliminowanie zabrudzeń z tapicerowanych mebli zdecydowanie warto więc zostawić fachowcom, i to przynajmniej z kilku powodów. Oszczędzasz w ten sposób swój czas, masz pewność, że podczas prania nie zostanie uszkodzony materiał, a wszystkie zanieczyszczenia skutecznie usunięte, a poza tym przedłużasz żywotność swoim meblom. Pytanie tylko komu zlecić takie prace?

Pod frazą „czyszczenie tapicerki meblowej Kraków” znajdziesz m.in. numer telefonu do firmy Nodwig, która odwiedzi Cię w  Twoim domu i w dogodnym dla Ciebie terminie odświeży wygląd Twoich mebli. Jeśli przy okazji zamierzasz też wyczyścić dywan w salonie i kostkę brukową przed domem, to trafiłaś idealnie. Ci fachowcy świadczą kompleksowe usługi czyszczące, zarówno w domu, jak i przed domem.

Z firmą czyszczącą Nodwig możesz skontaktować się:

Napisane przez Marcin Balana

Klawe Pranie – profesjonalne pranie dywanów

Samsung Electronics zaprasza na wydarzenie Bespoke Home 2022, podczas którego zaprezentuje rozszerzenie możliwości domowej przestrzeni