w , ,

Członkowie RICS spotkali się na Gali

RICS jako organizacja zrzeszająca przedstawicieli wszystkich zawodów związanych z nieruchomościami, swoją działalność skupia na nieustannym podwyższaniu standardów świadczenia usług, a także stoi na straży etyki w branży. Będąc instytucją non-profit stworzyła grunt, na którym profesjonaliści z różnych firm, pomimo konkurowania w codziennym życiu biznesowym spotykają się, aby wspólnie pracować nad poprawą standardów obowiązujących na rynku nieruchomości oraz ich transparentności.

„Polska jest jednym z kluczowych rynków dla RICS w Europie. Dzięki energii i zaangażowaniu członków, organizacja zyskuje coraz większą rolę w sektorze nieruchomości. Standardy i wskazówki RICS są coraz lepiej rozpoznawalne, zarówno przez ekspertów, jak i ich klientów” – powiedział Martin Brühl, wiceprezydent RICS na świecie. „Rosnąca z roku na rok liczba MRICS i FRICS (Member i Fellow of RICS) w Polsce świadczy o dojrzewaniu tego sektora gospodarki i rosnącej potrzebie doskonalenia się profesjonalistów. Nowych członków witamy z nadzieją na owocną i wartościową współpracę” – podsumował Martin Brühl, wiceprezydent RICS.

„Gala RICS jest ukoronowaniem kolejnego roku działalności RICS Polska. Jest to dla nas szczególnie ważna ceremonia, ponieważ zeszły rok obfitował w wydarzenia, które definiują charakter naszej organizacji. Rok temu powołany został nowy Zarząd RICS Polska, z p. Moniką Dębską-Pastakia, jako przewodniczącą. W tym czasie ogłoszone zostały System Regulacji Rzeczoznawców (VRS) oraz Standardy dla Pośredników i Brokerów w obrocie nieruchomości, które oficjalnie zostały już przyjęte przez Knight Frank, CBRE oraz ostatnio przez Cushman & Wakefield” – powiedziała Anna D. Konieczna, Country Manager RICS Polska. „Blisko 50 dyplomów członkowskich, które zostały wręczone podczas Gali świadczy, jak bardzo  instytucje promujące dobre praktyki zawodowe są potrzebne na polskim rynku. Zrzeszając coraz więcej osób, RICS zwiększa zasięg swojego oddziaływania, a w związku z tym pozytywnie wpływa na coraz liczniejszą grupę ekspertów z branży nieruchomości. Nowi członkowie wprowadzą świeże spojrzenie oraz energię, która będzie motorem dla całego RICS Polska” – powiedziała Anna D. Konieczna, Country Manager RICS Polska.

Monika Rajska–Wolińska, MRICS, partner zarządzający w firmie Colliers International w Polsce, w ten sposób komentuje swoje zaangażowanie: „Jestem dumna, iż zostaliśmy partnerem tak ważnej i prestiżowej uroczystości. RICS jest organizacją, która poprzez obowiązujące rygorystyczne normy jest symbolem profesjonalizmu i posiadanych kompetencji, podwyższając w ten sposób rangę wykonywanego przez nas zawodu. Dobre praktyki zawodowe oraz gwarancja jakości świadczonych usług zawsze były i są dla nas najwyższym priorytetem. Dlatego też bardzo się cieszę, że nasza firma liczy już 11 członków RICS i wierzę, że ich liczba szybko wzrośnie”.

***

O RICS

The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) jest światową organizacją zrzeszającą profesjonalistów związanych z branżą nieruchomości i budownictwa. Jest wiodącą instytucją promującą rozwój kwalifikacji zawodowych, utrzymywanie najwyższych standardów oraz rygorystyczne przestrzeganie kodeksu etycznego.

Przynależność do RICS jest uznawana za gwarancję najwyższej klasy profesjonalizmu w branży nieruchomości i budownictwa. Na świecie RICS zrzesza blisko 100 000 specjalistów, którzy czuwają nad ulepszaniem i przestrzeganiem standardów na lokalnych rynkach. W Polsce do RICS należy ok. 220 osób.

RICS jest niezależną, międzynarodową organizacją zawodową powstałą w 1868 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie funkcjonuje w oparciu o podział na następujące oddziały: Wielka Brytania, Europa (kontynentalna), MENEA (Środkowy i Bliski Wschód oraz Afryka), Ameryki, Azja, Oceania, i Indie. 

RICS Polska zostało powołane w 1991 roku przez grupę doświadczonych rzeczoznawców, którzy dostrzegli potrzebę wprowadzenia regulacji na wciąż młodym i rozwijającym się po transformacji ustrojowej rynku nieruchomości. Aktualny Zarząd RICS Polska został powołany 1 lipca 2011, a jego przewodniczącą została p. Monika Dębska-Pastakia, MRICS, Partner oraz Przewodnicząca Zarządu w Knight Frank. Za rozwój organizacji w Polsce odpowiada p. Anna D. Konieczna, Country Manager RICS Polska.

***

O Colliers International

Colliers International jest obecnie trzecią największą na świecie firmą doradczą działającą w obszarze rynku nieruchomości, działającą poprzez sieć 520 biur w 62 krajach. Jako część spółki giełdowej FirstService Corporation (notowanej na NASDAQ oraz TSX) Colliers oferuje z jednej strony stabilność silnego partnera finansowego, a z drugiej – ogromne zaangażowanie w realizowane projekty wynikające z modelu własności partnerskiej. Colliers doradza najemcom komercyjnym, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom. Zajmuje się pośrednictwem w zakresie wynajmu, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami, a także doradztwem na rynku inwestycji hotelowych i rekreacyjnych, nadzorem budowlanym, wyceną oraz badaniami rynku. W Polsce firma działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, w których łącznie zatrudnia ponad 160 specjalistów.

Colliers International został uhonorowany tytułem Agencja Roku 2011 w kategorii powierzchni magazynowych, Agencja Roku 2011 w kategorii powierzchni biurowych oraz Firma roku 2011 w kategorii zarządcy nieruchomości wg CEE Real Estate Quality Awards.  Firma zajęła również drugie miejsce w międzynarodowym rankingu firm z branży nieruchomości LIPSEY Company. Więcej na: www.colliers.com.

Napisane przez Ciszewski FC

W Toruniu coraz więcej turystów

Rusza I Rajd Mikołowski!