w , ,

Automatyka Pomiary Sterowanie rozszerza działalność projektową

Kompetencje i doświadczenie projektantów APS wspierane najnowocześniejszymi narzędziami programistycznymi zaowocowały realizacjami na światowym poziomie. Do takich należy np. nowy system sterowania i nadzoru klasy DCS firmy Honeywell, jaki APS zaprojektowała i wykonała dla Elektrociepłowni Białystok.

– Ten i inne projekty, zrealizowane na lokalnym rynku to nasze najlepsze referencje – mówi prezes APS SA Bogusław Łącki. – Dlatego postanowiliśmy zainteresować naszymi usługami projektowymi także inwestorów krajowych. Chcemy w ten sposób pozyskiwać zlecenia na wykonywanie kompleksowych projektów dla różnych przedsiębiorstw przemysłowych w całej Polsce.

W tym celu APS opracowała specjalne oferty skierowane do zakładów energetycznych, elektrociepłowni i ciepłowni, spółka zamierza też nawiązać współpracę z firmami, zajmującymi się projektowaniem w obszarach automatyki przemysłowej i realizowaniem inwestycji "pod klucz".

– Oferujemy kompleksowe usługi projektowe, poczynając od identyfikacji problemu, poprzez analizę możliwych rozwiązań po złożenie klientowi oferty najbardziej optymalnej pod względem możliwości technicznych i ceny – mówi Grzegorz Sasinowski, projektant APS. – Projektując automatykę przemysłową i układy elektryki, mamy na uwadze fakt, że jest to inwestycja trwała, mająca przynieść jak najwięcej korzyści ekonomicznych, energooszczędnych, ekologicznych i kosztowych w dłuższym okresie czasu. I musi zwrócić się po pewnym czasie, by potem przynosić zyski, a nie coraz większe koszty.

Wykonując projekty, APS proponuje optymalny dobór aparatury kontrolno – pomiarowej i urządzeń, gwarantując długą i ciągłą pracę obiektu bez przestojów oraz bardziej wydajne działanie.

Projektowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wymaga zastosowania najnowocześniejszego oprogramowania. APS w swoim biurze projektowym od dawna wykorzystuje oprogramowanie EPLAN, jednak zakończenie w 2010 r. rozbudowy firmy pozwoliło na wdrożenie dodatkowej innowacyjnej funkcji tego programu – wspólnej i jednoczesnej pracy kilku projektantów nad jednym projektem.

– Okazało się, że jest to wręcz kluczowy elementem sprawnej realizacji dużych projektów – dodaje Grzegorz Sasinowski. – Projektowanie grupowe zapewnia skrócenie czasu wykonywania usługi, ale przede wszystkim pozwala wyeliminować błędy, wpływając na jakość i wykonanie projektu.

Inne programy wykorzystywane w APS do projektowania to MEGACAD, AUTOCAD i SEE4000 Expert. Projektanci spółki posiadają uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeńw specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

APS S.A. wykonuje m. in. projekty systemów zasilania, rozdzielni, automatyzacji procesów produkcyjnych (kotłów, pompowni, przepompowni, oczyszczalni ścieków), instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych i biurowych, w tym automatyki dla inteligentnych domów, systemów sterowania i nadzoru, czy wizualizacji obiektów. Usługa projektowania automatyki przemysłowej skierowana jest do firm z branży przemysłowej i elektrycznej, a przede wszystkim do zakładów produkcyjnych, chemicznych, mleczarskich, oczyszczalni ścieków, browarów i przedsiębiorstw spirytusowych. Każdy projekt wykonywany przez APS SA dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta, a także do specyfiki przedsiębiorstwa i jego środowiska pracy.

Avatar photo

Napisane przez Masz-Media

BenQ EW2730 27” monitor 1080p LED z matrycą VA i pilotem

EKO Malowanie