w

ARTE.tv uruchamia „ARTE: Tydzień w Europie” – nowy, cotygodniowy magazyn informacyjny

Bądź na bieżąco z informacjami, o których mówi Europa! Bezpłatny europejski kanał VOD ARTE.tv wzbogaca swoją ofertę programową cotygodniowym serwisem informacyjnym „ARTE: Tydzień w Europie” dostępny pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/RC-023198/arte-tydzien-w-europie/. Nowy magazyn trwa około 15 minut i przedstawia świeże spojrzenie na europejskie informacje:

• prezentuje ważne wiadomości tygodnia na tematy polityczne, gospodarcze lub społeczne, jeden bardziej nietypowy temat, a kończy informacjami  kulturalnymi;

• wiadomości są przedstawiane w jednym z czterech języków ojczystych prezenterów: niemieckim, francuskim, angielskim lub hiszpańskim;

• dzięki polskim, włoskim, greckim i węgierskim napisom wiadomości mają również szansę  dotrzeć do szerszej grupy odbiorców;

• osoby prowadzące zwracają się do publiczności bezpośrednio, bezpretensjonalnie i nieformalnie;

• nowy magazyn jest rozpowszechniany przez  największe europejskie  media: Gazetę Wyborczą, El País, Le Soir, Internazionale, Kathimerini i Telexem.

Nowe odcinki magazynu „ARTE: Tydzień w Europie” pojawiają się online w każdy poniedziałek w bezpłatnym serwisie arte.tv, a także na kanale ARTE na YouTube oraz w cyfrowych kanałach partnerów ARTE.

Ta nowa oferta pozwala ARTE zrobić dodatkowy krok ku realizacji jej europejskiej misji i umacnia nasze ambicje, by stać się europejską marką kulturalną i audiowizualną.

Emelie de Jong, dyrektorka programowa ARTE

Od 2015 roku ARTE.tv stale poszerza swoją wielojęzyczną ofertę, między innymi dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Magazyn „ARTE: Tydzień w Europie” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania przygotowawczego „Europejskie platformy medialne”.

Napisane przez Julia

Konkurs dla start-upów „Idea 3W dla Zdrowia”

W odcieniach światła – premiera kolekcji Messaggio zaprojektowanej przez Dorotę Koziarę dla Lena Lighting